დეპუტატი, თაკო ჩარკვიანი, ავრცელებს ვიდეოს და წერს:
პარტიის “კანონი და სამართალი” დიდი მეგობარი ირლანდიაში, ცნობილი დიპლომატი და საქართველოში ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის წარმომადგენელი, ირლანდიის სოციალ-დემოკრატიული პარტიის ერთ-ერთი ლიდერი, მაიკ ქალანი ირლანდიელი ხალხის სახელით საქართველოს მთავრობას მოუწოდებს, რომ მიხეილ სააკაშვილი ჰუმანიტარული მიზნით, საზღვარგარეთ სამკურნალოდ სასწრაფოდ გადაიყვანონ!
საქართველოს მესამე პრეზიდენტის სოლიდარობის აქციაზე გასვლამდე, მაიკ ქალანმა მიმართა ირლანდიის პრემიერმინისტრს, უფრო აქტიურად ჩაერთოს სააკაშვილის გადარჩენის კამპანიაში!
გარდა ამისა, დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენელი დუბლინში საქართველოს საელჩოსაც ეწვია და წერილობითი მიმართვა დატოვა!
ვინაიდან, სხვა დიპლომატების მსგავსად, ქალანის მოწოდებაც რეაგირების გარეშე დარჩა, ის დუბლინის ქუჩაში სააკაშვილის მძიმე მდგომარეობის გასაპროტესტებლად, პოსტერით “არა მკვლელობას” გავიდა!
მადლობა სოლიდარობისთვის ჩვენს ირლანდიელ მეგობარს და საქართველოს დიდ გულშემატკივარს, ბ-ნ ქალანს ჩვენი და ქართველი ხალხის სახელით!