“ენმ”-ის წევრი, გიორგი ბარამიძე, “ტვ პირველთან”, კითხვას, პარტიაში მოსალოდნელ არჩევნებზე, თავმჯდომარეობის კანდიდატებიდან, მისცემს თუ არა ნიკა მელიას ხმას, თუ ხმას მისცემს მის კონკურენტს, ასე პასუხობს:
“თუ იქნება ნიკაზე უკეეთესი მეორე კანდიდატი, ხმას მივცემ იმას, თუ იქნება ჩემთვის ნიკაზე უკეთესი, ჩემთვის ნიკაზე უკეთესი, არის მიხეილ სააკაშვილი და მიხეილ სააკაშვილი არის ის ადამიანი, რომლის გუნდის წევრი ვარ და ვიქნები და მე პარტიაში არ ვცნობ სხვა გუნდებს, შეიძლება ფრთა დაარქვას ვიღაცამ, რაღაცა ჯგუფი, მაგრამ დაპირისპირების ფორმულას მე არ ვიზიარებ. სააკაშვილმა ასეთი პარტია ჩამოაყალიბა, სადაც იყო აზრთა სხვადასხვაობა და ამისი არავის ეშინოდა.”
გიორგი ბარამიძე აცხადებს, რომ პარტიის თავმჯდომარის წინა არჩევნებისას, როცა კანდიდატები იყვნენ ნიკა მელია და ლევან ვარშალომიძე, ხმა არც ერთისთვის მიუცია და არც მეორესთვის.