მიხეილ სააკაშვილისთვის სასჯელის გადავადებასთან დაკავშირებულ პროცესზე, მოწმის სახით კლინიკა „ვივამედის“ დირექტორის ნინო ნადირაძის დაკითხვას ხმაური მოჰყვა:
ყოფილი პრეზიდენტის ადვოკატების მხრიდან ნინო ნადირაძის მიმართ, პაციენტის ჯანმრთელობის მდგომარეობის შეფასების ნაწილში დასმული კითხვების საპასუხოდ ნადირაძემ რამდენჯერმე განაცხადა, რომ აღნიშნული კითხვები მისთვის არ უნდა დაესვათ, რასაც ადვოკატების მხრიდან უკმაყოფილება მოჰყვა.
“თქვენ აბა ჩემს ჩაცმა-დახურვაზე სასაუბროდ მოხვედით დღეს აქ, თუ რაზე ხართ აქ მოსული?! ავადმყოფობის ისტორია არ ვიციო, წამალი არ ვიციო, კაცი მოკვდა არ ვიციო“, – მიმართა ადვოკატმა შალვა ხაჭაპურიძემ ნინო ნადირაძეს.
“ბატონო შალვა, თქვენ ხართ ადამიანი, რომელიც ჩემს კაბინეტში შემოხვედით და მითხარით: მიშა ბინძურია, ყარს და მეზიზღებაო. მე არ ვჭორაობ, ციტირებას ვახდენ და გახვედით და ილაპარაკეთ გვამური ლაქები აქვსო. ტელევიზიით რაზე ვუპასუხე, რაც შორდებოდა ჩემს კომპეტენციის ზღვარს?!” – უპასუხა მას ნინო ნადირაძემ.