მეგი ბაქრაძის გარდაცვალების საქმეზე ბრალდებული ექთნის დედა ეჭვობს, რომ  მის შვილს სავარაუდოდ, ცრუ ჩვენების მიცემა დაავალეს:
„შეიძლება, უფროსებმა დაავალეს ასე თქვიო, თორემ ჩემმა შვილმა ნემსი გაუკეთა ნორმალურად, ხელები დაიბანა. ექიმის გასინჯული ექთანი შემოვიდა და აცრა გაუკეთა. თვითონაც გაიკეთა. შეცდომა არ დაუშვია ჩემს შვილს. ალბათ, უფროსებმა დაავალეს ასე თქვიო და იმანაც თქვა. რაშია ჩემი შვილი დამნაშავე, უფროსები არიან დამნაშავეები, ჩემი შვილი პროცედურის ექთანი იყო ბავშვთაში და რა უფლება ჰქონდათ, კიდევ სადმე დაენიშნათ? მოემზადებინათ სხვა ექთანი, ტრეინინგები, თუ რა სიკვდილია, ჩაეტარებინათ და გაეშვათ ის. ჩემი შვილი რამდენი წელია მუშაობს, იცის ნემსის გაკეთება და ყველაფერი, რატო შეტენეს ჩემს შვილს?“. – აცხადებს მაყვალა გზირიშვილი.
პროკურატურამ მეგი ბაქრაძის გარდაცვალების საქმეზე 2 ექიმს და 1 ექთანს ბრალი გამოძიებისთვის ცრუ ინფორმაციის მიწოდებისთვის წარუდგინა.