კაცობა და ქალობა პიროვნულად
რას ნიშნავს სახელმწიფოებრივი თანადგომა?
,,ომი გამოვუცხადოთ რუსებსო,,?
არა, ომი უკვე გამოცხადებულია, რუსეთის მხრიდან.
,,შევიჭრათ ამ ჩვენი უიარაღო ჯარით სამხრეთ ოსეთის ოლქსა თუ აფხაზეთშიო?,,
არა, არაფრით არ გამოვა.
პერმანენტულად და მდგრადი სიძულვილით გაანადგურა ჯარი და ტექნიკა ჯერ რუსმა პირადად და რაც მერე ავაწყვეთ, გაანადგურა და გააჩანაგა ,,ქართული ოცნების,, არამხოლოდ ხელისუფალმა, არამედ მისმა თითოეულმა შემომხაზველმა და ამომრჩეველმა პიროვნულად.
ეს ფაქტია და ამაზე ბოდიშის, დიდი ბოდიშის მოხდა დაჭირდებათ ,,აქტივისტებს,, და ,,მიმდევრებს,,
ამაზე სისხლის სამართლის პასუხისგებაში მიეცემიან თავდაცვის მინისტრები და პრემიერები, ვისმა ხელმაც ეს რუსული მარაზმი განახორციელა.
რა სახელმწიფოებრივი თანადგომაა დღეს შესაძლებელიც და აუცელებელიც?
უპირველესად,
მტერი საკუთარი ტაქტიკით უნდა დაამარცხო, ესაა ყველაზე ადვილი.
რუსული და პუტინის ტაქტიკა სანქციების წინააღმდეგ იყო და რჩება, ორი რუსეთის მითი, რუსეთიდან ვითომდა გამოქცეული ხალხი და უმთავრესად კი კაპიტალი, ფული, რომელიც საქართველოს თუ სომხეთის თუ რამდენიმე ქვეყნის გავლით თეთრდება, ირეცხება დასავლეთში.
სამხედრო და შეიარაღების თვალსაზრისით საქართველოს თუკი მოისურვებს, მსგავსის გაკეთება შეუძლია.
დღეს საუკეთესო სიტუაციაა მოითხოვო და იყიდო ჰაერსაწინააღმდეგო თავდაცვითი ტექნიკა.
დასავლეთისაგან მიიღო ყველანაერი ტიპის საშუალო და მსუბუქი ტიპის იარაღი,
თვითმფრინავების მიღებაც კი შესაძლებელია, თუკი ამას საქართველო მოითხოვს.
ჯავშანსაწინააღმდეგო იარაღზე უარს არავინ გეტყვის, ეს ნაღდია.
საქართველოს ხელისუფლებას შეუძლია ჩამოაყალიბოს უკრაინაში მოხალისეთა ცენტრები, შეამოწმოს ამ ადამიანების ბრძოლისუნარიანობა, შეაიარაღოს, მისცეს ყველა ლოგისტიკური თანადგომა უკრაინისაკენ
და მათ ოჯახებს აქ, საქართველოში უპატრონოს, დახმარება გაუწიოს.
აი ამაზეა საუბარი და არა
შევარდი ფიწლით აფხაზეთში და ტრაქტორით აიღე სოჭიო.
ამგვარ სისულელეებს რომ საერთოდ ვინმე ვინმეს აზრად აღიქვამს და კამათს დაგიწყებს, აბა რუსს ვეომოო,
არ ვიცი იმ ადამიანს რომელი სკოლა ვურჩიო.
ბოლო ბოლო ქართული სუფრის აკადემიას ასჯერ უფრო მეტი ცოდნა და გააზრების უნარი უნდა მიეცა ამ ადამიანებისათვის, სხვისთვის, თამადასათვის მაინც რომ მოესმინათ.”