დედაქალაქის მერის, კახა კალაძის განცხადებით, თბილისში კერძო ავტომობილებს, საზოგადოებრივ ტრანსპორტს და ფეხით მოსიარულეებს შესაბამისი სივრცე ექნება:
„მეც ყოველდღიურად კერძო მანქანით ვმოძრაობ, მეც საცობში მიწევს დგომა, მაგრამ მხოლოდ კერძო ავტომობილების მფლობელების მერი ვერ ვიქნები. მე ვარ მერი ბებიებისა და ბაბუებისა, რომლებიც გადასაადგილებლად ტროტუარს იყენებენ. მე ვარ მერი იმ ახალგაზრდებისა, რომლებიც ყოველდღიურად ელექტროსკუტერით, ველოსიპედით მოძრაობენ. მე იმ მშობლების მერი ვარ, სამსახურიდან დაბრუნებულებს სურვილი აქვთ, შვილები ეტლით გაასეირნონ.
ბოლო დღეებია ისმის შეკითხვები – სექტემბერი მოვა და მერე რა იქნება? პირდაპირ გეტყვით – იქნება ის, რაც წლების წინ სწავლის დაწყების დროს ხდებოდა, მაგრამ ერთი განსხვავებით – საზოგადოებრივი ტრანსპორტი იმოძრავებს უპრობლემოდ, შეფერხების გარეშე და მოქალაქეები ტროტუარებზე  გადაადგილდებიან.
ჭავჭავაძის გამზირის მაგალითი თვალსაჩინოა იმისა, თუ რა ხდებოდა ტროტუარებზე. ადამიანი ვერ გადაადგილდებოდა, რადგან ავტომობილები მოძრაობდნენ. ეს კატეგორიულად მიუღებელია.”
ბატონო კახა, ტროტუარზე რომ მანქანა დადის, ეგ დასჯადია და ეგ შსს-ს მოსაგვარებელია. იმის გამო, რომ ფეხოსანი პატრული ვერ მუშაობს, თქვენ მთელი ქალაქის ქუჩებს ნუ შეცვლით.