“მინდა ჭირისუფალ ოჯახს ვუთხრა, ნუ ენდობით შოთაძეს – ბოროტი და ნამუსგარეცხილი ადამიანია”
17:48 08-14-2020
ე.წ. ციანიდის საქემზე დაკავებული დეკანოზის, გიორგი მამალაძის ძმა, თორნიკე მამალაძე გაურკვეველ ვითარებაში გარადაცვლილი თამარ ბაჩალიაშვილის მშობლებს მიმართავს:
„ახლა მოვისმინე, რომ ბაჩალიაშვილის ოჯახი შოთაძესთან შეხვედრის შემდეგ აცხადებს, რომ ნდობას უცხადებს მთავარ პროკურორს. არ ვიცი რით გამოიწვია ნდობა ამ ყოვლად ბოროტმა და ნამუსგარეცხილმა ადამიანმა, მაგრამ მე ჩემი მხრიდან მინდა ჭირისუფალ ოჯახს ვუთხრა, რომ შოთაძემ ჩემი ძმის დეკანოზ გიორგი მამალაძისა და ასევე თემირლან მაჩალიკაშვილის საქმეებზე გაყალბების და შეკერვის უბადლო ოსტატობა აჩვენა. ეს კაცი სწორედ მნიშვნელოვანი საქმეების კვალის აბნევისთვის და ფალსიფიცირებისთვის ჰყავთ დასმული მაგ თანამდებობაზე. რაც შეეხება ამ მოკლული გოგოს საქმეს, ფაქტია, რომ ხელისუფლების ინტერესი გამოძიების არასწორი მიმართულებით წარმართვაა, ბუნებრივია, რომ ძალიან გავლენიანი ადამიანები არიან ჩარეული ამ ამბავში. ასე რომ, ზუსტად ვიცი, შოთაძე ზედმიწევნით შეასრულებს მათ დაკვეთას და ოჯახის ნდობა მორიგ გაწბილებად გადაიქცევა”
შეგახსენებთ, ბაჩალიაშვილის დედამ, განაცხადა, რომ ამ ეტაპზე ირაკლი შოთაძეს ენდობა. თავის მხრივ, შოთაძე, თამარის დედას საქმის გამოძიებას დაპირდა.