“ნაციონალური მოძრაობის” ერთ-ერთი ლიდერი, ირაკლი ნადირაძე სოციალურ ქსელში წერს:
“ფაქტია, 624 მილიონი დოლარის და 35 მილიონი ევროს სკანდალურ საქმეზე, ირაკლი ღარიბაშვილის, მთელი ღამით, საგამოძიებო უწყებაში ყოფნას და დილით გამოშვებას, არც ადასტურებენ და არც უარყოფენ ქოცები… უფრო მეტიც, იმასაც კი ამბობენ, რომ ისიც კი არ ვიცით ახლა სადაა და რას საქმიანობსო (რამდენს გჯერათ?!), მაგრამ, მოდით,  ცოტა ხნით გავეშვათ ამ ამბავს  და ოხანაშვილის სუსიდან  წასვლაზე და მისთვის “დაცვის დანიშვნაზეც”  ვთქვათ ორი სიტყვა.
მოკლედ, 2012 წლის შემდეგ, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ყველა უფროსს ე.წ. კრებსები მიჰქონდა ბიძინა ივანიშვილთან და მხოლოდ მასთან (!!!). სუს-ის უფროსს ოლიგარქის გარდა სხვასთან არავისთან უნდა ჰქონოდა ამ საკითხებზე შეხება და ეს იყო ტაბუდადებული თემა… თუმცა,  ახლადდანიშნულმა ოხანაშვილმა, რატომღაც გადაწყვიტა ეს ინფორმაცია პერიოდულად გაეზიარებინა ირაკლი კობახიძისთვისაც. უფრო მეტიც, მოწოდებული ინფორმაციით, იყო შემთხვევები, როდესაც ამ კრებსებს ჯერ კობახიძე ნახულობდა და მხოლოდ ამის შემდეგ, უკვე “გაფილტრული” ინფოები მიდიოდა ბტნ ბიძინასთან. ხოდა, ამას აპატიებდა ოხანაშვილს ბტნ ბიძინა?! ან ამას აპატიებს კობახიძეს?! (მის შემცვლელად რომ ქალი ყავს გამზადებული პრემიერად (4 ოქტომბერს თუ გადარჩა მშვიდობიან დამხობას და ვერ გადარჩება) ამაზე კი დავწერე უკვე). გარდა ამისა,  ოხანაშვილმა ვერ შეასრულა ბიძინას მთავარი დავალება – მას  ბაჩიაშვილი კი არა ბაჩიაშვილის ბიტკოინების პაროლები ჭირდებოდა
მოკლედ, ოხანაშვილი რომ დასჯილია და მისთვის დანიშნული დაცვა რომ დაცვაა – არაა კი ხვდებით ყველა და უფრო მეტიც, აქვთ ეჭვი, რომ ოხანაშვილის ერთ-ერთ მოადგილეს იმაზე მეტი ინფო აქვს მიღებული ვიდრე უნდა ჰქონდეს და ისიც ვერ გადის ქვეყნიდან და ოხანაშვილივით  მუდმივი დაკვირვების ქვეშაა….
ასეთი ეჭვიანობა და აურზაური აქვთ ყველგან უარესი ელით შემდგომ ერთ კვირაში. ოცნება ასეთი სუსტი არასოდეს ყოფილა და 4-ში აუცილებლად ჩამოიშლებიან