სასაზღვრო პოლიციის უფროსის პირველი მოადგილე
დაბადების თარიღი: 30.03. 1980
პროფესიული გამოცდილება:
2025 წლის ივნისიდან – საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება – საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის უფროსის პირველი მოადგილე;
2013 – 2025 – საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ნარკოტიკული საშუალებების და ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების უკანონოდ შემოტანის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს უფროსი;
2013 – საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის სპეციალურ დავალებათა სამმართველოს განყოფილების უფროსი;
2013 – ქალაქ თბილისის მთავარი სამმართველოს გლდანი – ნაძალადევის სამმართველოს განყოფილების უფროსის მოადგილე;
2013 – ქალაქ თბილისის მთავარი სამმართველოს ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს განყოფილების უფროსის მოადგილე;
2012 – 2013 – ქალაქ თბილისის მთავარი სამმართველოს გლდანი – ნაძალადევის სამმართველოს უფროსი დეტექტივი გამომძიებელი;
2011 – 2012 – საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ადმინისტრაციის უფროსი ინსპექტორი;
2005 – 2011 – საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური ოპერატიული დეპარტამენტის განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა გამომძიებელი.
განათლება:
1998 – 2003 – თბილისის ივანე ჯავახიშვილის სახელობის სახელწიფო უნივერსიტეტი; სამართალმცოდნეობის ფაკულტეტი; სპეციალობა – იურისტი.
პროფესიული განვითარების კურსები:
2016 – ამერიკის შეერთებული შტატების ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის ადმინისტრაცია – “ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის სპეციალური კურსი” ქ. ერევანი – სერთიფიკატი;
2016 -ევროპის ნარკოტიკებთან და ნარკომანიასთან ბრძოლის მონიტორინგის ცენტრი – კურსი: “ნარკოტიკების ამოღება, მონაცემების შეგროვება და გაცემა” ქ. ბუდაპეშტი – სერთიფიკატი;
2004 – პროკურატურის მუშაკთა სპეციალური გამოცდა – სერთიფიკატი.
მიღებული ჯილდოები:
2024 – სამკერდე ნიშანი უმწიკვლო სამსახურისთვის (15 წელი);
2022 – საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მადლობის სიგელი;
2020 – საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მადლობის სიგელი.