“რიჟვაძის წერილი ადასტურებს, რომ ხელისუფლება მასთან აწარმოებდა კრიმინალურ გარჩევას, რასაც ტრაგიკული შედეგი მოჰყვა” – ხუხაშვილი
11:50 07-08-2025
რიჟვაძის წერილი ადასტურებს, რომ ხელისუფლება მასთან აწარმოებდა კრიმინალურ გარჩევას, ანუ კანონს მიღმა გარჩევას, რასაც ასეთი ტრაგიკული შედეგი მოჰყვა, – ამის შესახებ პოლიტოლოგმა გია ხუხაშვილმა “პალიტრანიუსის” გადაცემა “360 გრადუსში” განაცხადა.
• ხუხაშვილის თქმით, ხელისუფლებისთვის თორნიკე რიჟვაძის წერილი საბრალდებო დასკვნაა.
“თორნიკე რიჟვაძის წერილი არის საბრალდებო დასკვნა ხელისუფლებისთვის. ის ამბობს, რომ ხელისუფლება ბრალს სდებს ნარკობიზნესში ყოფნის გამო, კორუფციული გარიგებების გამო და ხელისუფლება რა ფორმით აკეთებდა ამას, ხელისუფლება იცნობს ერთადერთ ფორმას – ბრალის წაყენებასა და გასამართლებას და თუ ეს ხდება არაფორმალურად, ეს უკვე არის კრიმინალური გარჩევა და მეტი არაფერი. ფაქტობრივად, რიჟვაძის წერილი ადასტურებს, რომ ხელისუფლება მასთან აწარმოებდა კრიმინალურ გარჩევას, ანუ კანონს მიღმა გარჩევას, რასაც ასეთი ტრაგიკული შედეგი მოჰყვა”, – განაცხადა ხუხაშვილმა.