“მთავარი მოთხოვნა უნდა იყოს: – წადი!“ – რატომაა შეცდომა ხელახალი არჩევნების მოთხოვნა?
00:12 04-04-2025
გირჩი-მეტი თავისუფლების“ ყოფილი წევრი, ცოტნე კობერიძე ტვ პირველთან ამბობს:
ჩემი აზრით, შეცდომაა ხელახალი არჩევნების მოთხოვნით აქცია, აქ არის მთავარი “წადი“, ადამიანი გამოვიდა გაბრაზებული, როგორ მაკადრე, რომ გამოხვედი ჩემი კონსტიტუციურობიდან, დასავლეთი წამართვი და მე ამისთვის გამოვედი საჩხუბრად. ის ახალი არჩევნებიც დიდი ბუტაფორიაა, თუ შენ არ დაგანგრიე, მე თუ შენ გთხოვ არჩვენებს, ესეთი არჩევნები წაგებულია სულ. შენ აქეთ უნდა მეხვეწო, არჩევნებს ჩაგიტარებ, ისე შემიყენე წყალი, რომ თავი რამენაირად ლეგიტიმურად გადავირჩინო, ამისთვის ქოცი აქეთ უნდა გეხვეწებოდეს, მაგ მდგომარეობამდე მიყვანა უნდა იყოს მიზანი, რაც არის მოთხოვნა, “წადი.“ მთავარი პრობლემა რა არის იცით? როცა პარტია სახელმწიფო რესურსს იყენებს სათავისოდ, ეგ უნდა მოანგრიო. ან მაგას ანგრევ, ან მეორე გამოსავალი- იმდენად იზრდება შენი პოპულარობა, რომ თავით გაიტან, ყველაფერს გახევ, იმხელა იქნება უპირატესობა, რომ გახევადია “ოცნება“. მაგის რწმენა თუ არ მექნება, საერთოდ პოლიტიკაზეც აღარ დავილაპარაკებ,- განაცხადა კობერიძემ.