“ნაციონალური მოძრაობის” ლიდერი თინა ბოკუჩავა:
“საქართველოში ნარკოპოლიტიკა და ნარკოტიკების მოხმარების ზრდა ნამდვილად პრობლემაა, რომელიც უამრავ ადამიანსა და ოჯახს აწუხებს. თუმცა, სრული სიყალბეა ბიძინა ივანიშვილის „რუსული რეჟიმის“ მხრიდან ამ თემის წინ წამოწევა, რადგან კარგად გვესმის, რომ მსხვილი ნარკორეალიზატორები სახელმწიფოს მფარველობის გარეშე ვერ ფუნქციონირებენ და რა თქმა უნდა, ეს და სხვა სახის კრიმინალი შეზრდილია ბიძინა ივანიშვილის კლანურ-მაფიოზურ მმართველობასთან.
ამ ხელისუფლების მხრიდან ამ საკითხის წამოწევა ისეთივე ცინიზმია, როგორც, მაგალითად ამ ხელისუფლებამ დეოკუპაციაზე დაიწყოს საუბარი, მაშინ როდესაც ისინი ოკუპანტ სახელმწიფოსთან სრულ კოლაბორაციაში არიან,- განაცხადა თინა ბოკუჩავამ.
პარლამენტის ადამიანის უფლებათა კომიტეტის სხდომაზე “ოცნებამ” ახალი რეპრესიული კანონი პირველი მოსმენით მიიღო. საუბარია საკანონმდებლო პაკეტზე, რომლის ამოქმედების შედეგად, ნარკოტიკებთან, მათ შორის მცენარე კანაფთან და მარიხუანასთან დაკავშირებულ ქმედებებზე პასუხისმგებლობა მკაცრდება.  ნარკოპოლიტიკის გამკაცრების ფარგლებში, სისხლის სამართლის კანონმდებლობას რამდენიმე ახალი მუხლი ემატება.