“გვყავს მიცვალებული, ვურეკავთ გამგებელს და “ხვალიზა წვიმააო”; “ბებია გარდამეცვალა, სასწრაფოდ მჭირდება “დვიჟოკი” – წერილები გურიიდან
15:00 02-25-2025
ჯგუფში, მოხალისეები გურიისთვის, ის ადამიანებიც წერენ, რომლებსაც მიცვალებული ჰყავთ საპატრონებელი.
ნინ გაბეჩავა:
ნატანებში (ახალშენის უბანში) გვყავს მიცვალებული.
ვურეკავთ გამგებელს დახმარების სათხოვნელად და პასუხი არის შემდეგი: “ხვალიზა წვიმააო”.
ზედა უბანს შუქი არ მიეწოდება, არა აქვთ სასმელი წყალი. სახლები დასათოვლია და დიდი რისკია რომ ჩაინგრეს, გადააადგილება ფაქტობრივად შეუძლებელია. მოსახლეობა თავისი სახსრებით ცდილობს სტიქიასთან ბრძოლას.
ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის მერია • Ozurgeti City Hall ( დაგვეხმარეთ)
ლევან ნემსაძე:
სასწრაფოდ მჭირდება “დვიჟოკი”
🆘 გამარჯობა, ვიმყოფები გურიაში კერძოდ ოზურგეთში როგორც უკვე იცით აქ კრიტიკულად და საგანგაშოდ დიდი თოვლია.
ამას დამატებული მე კიდევ უფრო მწვავე მდგომარეობა მაქვს ოჯახში, ბებია გარდამეცვალა 2 დღის წინ სახლში მაცივარში გვისვენია და დროდადრო შუქი მიდის, ენერგო პროში დავრეკე, პრობლემა გადაცემულია და მიმდინარეობს “მოკვლევა” მაგრამ ალბათ ხვდებით რომ ლოდინის დრო არ მაქვს.
🆘 🆘 სასწრაფოდ მჭირდება “დვიჟოკი” 2,5 იანი, ძალიან გთხოვთ ვინც ოზურგეთში ხართ იქნებ ვინმეს ჰქონდეს სახლში და მათხოვოს, მაღაზიები სადაც მსგავსი რამ იყიდება ზოგადად ძალიან ცოტაა ოზურგეთში და ახლა საერთოდ ყველაფერი დაკეტილია.