მკვლელობის მცდელობა გლდანის ციხეში? – “სასიკვდილოდ გაიმეტეს, ახრჩობდნენ, თავშია ნაცემი”
14:54 01-29-2025
სისხლიანი ანგარიშსწორება გლდანის ციხეში – მძიმე დაზიანებით გლდანის ციხიდან კლინიკა “ვივა მედში” ერთი პირია გადაყვანილი. ვრცელდება ინფორმაცია, რომ პატიმარი გარჩევის დროს სასტიკად სცემეს.
ცნობილია, რომ წინასწარ პატიმრობაში მყოფი პირი ავტოავარიის შედეგად დააკავეს, როდესაც თბილისიდან წალკაში “ქართული ოცნების” აქციის მერე მიმავალ აქტივისტებს ძლიერი ნისლის დროს შეეჯახა. მაშინ ამ ინციდენტს მსხვერპლი მოჰყვა.
“პირველების” ინფორმაციით, პატიმარი უგონო მდგომარეობაში იმყოფება. როგორც მისი ოჯახის წევრები ამბობენ, ახალგაზრდა კაცს მძიმე დაზიანებები თავისა და ყელის არეში აღენიშნება. ოჯახი ეჭვობს, რომ პატიმრის დახრჩობის მცდელობა იყო.
მათივე მონაყოლის თანახმად, ოჯახის წევრებს პატიმართან კომუნიკაციის საშუალება რამდენიმე დღის განმავლობაში არ ეძლეოდათ, მას შემდეგ კი რაც პატიმრის პროცესი გაურკვეველი მიზეზით გადაიდო, დაშავებულის თანამესაკნემ ოჯახს დაურეკა და უმძიმესი ფაქტის შესახებ მოუყვა.
მას შემდეგ რაც პატიმრის ახლობლებმა განგაშის სიგნალი ჩართეს და “ვივა-მედთან” აქცია გამართეს, პალატაში შესვლის უფლება პატიმრის მამას მისცეს.
სასტიკად არის ნაცემი. ფაქტობრივად, მოკვლის განზრახვა იყო, ჩვენ როგორც ვფიქრობთ, იმიტომ, რომ არის მართვით სუნთქვაზე ამჟამად. ჩვენც გუშინ გავიგეთ უშუალოდ სხვა პატიმრისგან, რომ ასეთი მდგომარეობა იყო. არ მიგვიღია არანაირი ინფორმაცია როგორ მოხდა ეს ფაქტი, სად მოხდა, ვისგან მოხდა, არც იმის შესახებ ვიცით არაფერი, გამოძიება არის თუ არა დაწყებული. ერთი ინფორმაცია მოგვაწოდეს ის, რომ ავად იყო და სასამართლო გადაიდო 11 თებერვლამდე. შემდეგ რომ დაგვირეკეს, ჩამოვედით ჩვეულებრივად, არანაირი ინფორმაცია არ გვქონდა.
დღეს მოგვცეს უფლება, რომ ერთი კაცი შესულიყო და ენახა და როგორც ვნახეთ, მართვით სუნთქვაზეა და ძალიან მძიმედ არის. ანუ 10%-იც არ არის სასიცოცხლო მაჩვენებელი. გამეტებით არის ნაცემი, გამეტებულია სასიკვდილოდ. აქვს ძალადობის კვალი, სავარაუდოდ, ახრჩობდნენ და ძირითადად, თავის არეშია ნაცემი. ეს ადამიანი წინასწარ პატიმრობაში იმყოფებოდა. მისჯილი არ ჰქონია ჯერ, მეხუთე თვეა პატიმრობაში იმყოფება.
დაკავებული იყო, უბედური შემთხვევა იყო, 4 ადამიანის მკვლელობაზე ავტოავარიის შედეგად, – ამბობს პატიმრის ახლობელი.