სასამართლო სამედიცინო ექსპერტი მაია ნიკოლეიშვილი:
“ვერ გავიგე, “სუნთქვა” და “ცხოვრება” რომ უჭირთ დღევანდელ საქართველოში, შავ ფერებში რომ ხედავენ ყველას და ყველაფერს, მანიაკალური რეჟიმის დაბრუნებაზე რომ ოცნებობენ, იმ ხალხს სპექტაკლების დადგმა რატომ არ უჭირთ ამ “მძიმე გარემოში”
ასეთi “სუნთქვა გაძნელებულ”, საქართველოს მოსახლეობის უმრავლესობის ნების წინააღმდეგ განწყობილi “კონტრა” ლიბერალი რატომ უნდა გაუძღვეს სადღესასწაულო კონცერტს მისთვის ეგზომ საძულველი მთავრობის მიერ მოწყობილ ღონისძიებაზე, სადაც მისული მოსახლეობის უმრავლესობა სწორედ ამ მთავრობის ამომრჩეველია?!
ააა, ჰონორარს სუნი არ ასდის, გასაგებია, მაგრამ, ღონისძიების ორგანიზატორი და დამფინანსებელი რატომ აყენებს შეურაცხყოფას ამ საზოგადოებას?! გვასალია ცოტა იყო?!!!
რატომ აღიზიანებს და აბნევს ხელისუფლების მომხრეებს?!
ხელოვნება პოლიტიკის მიღმაა მანამ, სანამ თვით ხელოვანები არ გადადიან ქვეყნის დამაზიანებელ, მტრულ პოლიტიკურ ქმედებებზე და პოლიტიკურ განცხადებებზე!
თუ “კონტრა”-ს ( “შინ ევროპელი”, სინამდვილეში კი გადატრიალების მოსურნე-მომლოდინეების) ლანძღვა-გინება მათ არ ეხებათ?!
რატომ არ ეხებათ?!
მიზეზი?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”