“ლეიბორისტული პარტიის” ლიდერი, შალვა ნათელაშვილი:
“პარლამენტმა დეპუტატის ხელფასი გაზარდა 10 ათას ლარამდე, ეს მაშინ, როცა საქართველოში მინიმალური ხელფასი 20 ლარია და რეიტინგით ვდგავართ ვანუატუსა და მობუტუსთან ერთად. ეს არის კატასტროფა, რომელიც გამოიწვია ოლიგარქიულმა რეჟიმმა. ამ რეჟიმის შეცვლისთანავე ჩვენ დავაწესებთ საათობრივ ანაზღაურებას, საათში 10 ლარის ოდენობით, რაც იქნება თვეში 2000 ლარი და აღნიშნული პრინციპი გავრცელდება ყველა მუშა-მოსამსახურეზე. საქართველოში არა მარტო პრობლემაა სამსახურის შოვნა, არამედ სამსახურის შემდეგ მონად ყოფნაა განსაკუთრებით მტკივნეული და დამანგრეველი, განსაკუთრებით ახალგაზრდობა, რომლებიც მუშაობენ სავაჭრო ქსელებში, მშენებლობებზე, ჯანმრთელობის გამანადგურებელ არანორმირებულ რეჟიმებზე და იღებენ 500-600 ლარს, რაც არ ჰყოფნით არაფერში. ეს ყველაფერი თანამედროვე ტიპის მონობაა, რომლის ავტორი და მამამთავარი გახლავთ მილიარდერი, ქართველი ხალხის ვაებით გამდიდრებული ბიძინა ივანიშვილი და მისი რეჟიმი. მისი მოშორება ნიშნავს, იმ, 20 ლარიანი ხელფასის სამუდამოდ ისტორიაში დამარხვას და ახალ მომავალს ჩვენი ხალხისათვის. მომავალს, შრომითი მონობის გარეშე”.