სააკაშვილის ადვოკატი, შალვა ხაჭაპურიძე:
„მიხეილ სააკაშვილმა უყურა ნინო ნადირაძის გამოსვლას, რომელმაც დაადასტურა, რომ მსგავს ინციდენტს ადგილი ჰქონდა მხოლოდ ერთხელ, ისიც მაშინ, როდესაც მოტყუებით ეუბნებოდნენ, თითქოს ამერიკელი ექსპერტები შევიდოდნენ, მაგრამ სინამდვილეში შევიდა მოსამართლე, ორი პროკურორი და პროკურორებმა გადაწყვიტეს, მისთვის ეგზეკუციის მოწყობა. შესაბამისად, ამას მოყვა ეს რეაქცია. რა თქმა უნდა, დაადასტურა ის ფაქტი, რაც „ტვ პირველის“ ეთერში იყო, რომ რაღაც კადრი ირყეოდა და აშკარად ჩანს, რომ არ არის გადაღებული იმ აპარატურით, რომელიც დამონტაჟებულია. როგორც ჩანს, მობილური ტელეფონით არის გადაღებული, ვიღაცები ერთმანეთს უგზავნიდნენ. ეს ქმედება თავად პროკურატურის მხრიდან იყო პროვოცირებული, რადგან პენიტენციურმა სამსახურმა იცოდა, იმ დღეს მის მიმართ უნდა აღებულიყო ამერიკელი ექსპერტების მხრიდან ნიმუშები თმების, ფრჩხილების და ბიოფსია, ამიტომ ყველაფერი გაკეთდა, რათა ეს ნიმუშები არ აეღოთ. მან ისაუბრა ასევე დასკვნასთან დაკავშირებით და თქვა, რომ საექსპერტო დასკვნას თუ პენიტენციური სამსახური არ აწვდის, რაც მათ მოვალეობაში შედის, ქალბატონ ნინო ნადირაძეს და „ვივამედს“ მე გადავეცი ეს დასკვნა. ეს ვალდებულება ჰქონდა პენიტენციურ სამსახურს,  რადგან მათ ეს არ შეასრულეს, ამიტომ ახლა ჩაბარდა კანცელარიას“