დეპუტატმა, „ნაცმოძრაობის“ წევრმა რომან გოცირიძემ სოციალურ ქსელში დაწერა, რომ კვლავ გახშირდა მოწოდებები პარლამენტის დატოვების შესახებ:
“პარლამენტის დატოვებაში გამოსავლის ძიება წყალწაღებულის ხავსზე მოჭიდებას ჰგავს, ან კიდევ უფრო უარესიცაა-ხავს მატერიალური შემადგენელი მაინც აქვს, ამ ქმედების პრაქტიკული შედეგი კი ხავსის ტოლიც არ არის. მსგავსი ნაბიჯი შეიძლება რაღაცის დამაგვირგვინებელი ყოფილიყო. ახლა, მიზეზების ძიებას რომ არ მოვყვე, ეს უკვე გვიანია. ვემზადოთ არჩევნებისთვის და გამოვიყენოთ პარლამენტის მწირი რესურსი გასაძლიერებლად. მწირი იმიტომ, რომ თავად ოპოზიციამ შევუწყვეთ ხელი, რომ ასეთი გამხდარიყო.”
კომენტარებში მას თამარ ჩერგოლეიშვილი, პასუხობს.
“ნამდვილად ხავსზე მოჭიდებაა უპრინციპო ხალხზე მოწოდება, თუ ვინმეს იმედი აქვს რომ თქვენგან რამე გამოვა.
ჩვენ მხოლოდ მამხილებელი მიზნებით ვსაუბრობთ ამაზე, თორემ იმედი კი არ გვაქვს რომ წესიერად მოიქცევით….”
გოცირიძე:
ოთხი დეპუტატი გყავთ პარტიიდან პარლამენტში და მოუწოდეთ, რომ დატოვონ.
თუ დაგტოვათ?
ძალიან პათეტიკურ-ეგზისტენციალურია ჩემი ეს კომენტარიც, მაგრამ რას იზამთ, ასეთია ცხოვრება.
ისე, ეკრანზე მოგისმინეთ, რომ გოცირიძისთვის იმის მერე არ მომისმენია, რაც ტაბულა დაიხურაო. სამწუხაროა, რომ ტაბულა დაიხურა, მართლაც კარგი იყო, აი მოსმენით კი ნამდვილად მისმენთ და თქვენ წარმოიდგინეთ, კითხულობთ კიდევაც ამ დილაუთენია.
ტვ ტაბულა აღარ არსებობს იმიტომ რომ თქვენმა ბელადმა ჩემი თვითკასტრაცია მოითხოვა მის მედიას რომ ჩემი რეკლამა გაეყიდა.
ანუ თქვენნაირი რომ არ ვარ, ამიტომ არ არსებობს.
ამიტომ უნდა ჩაგრეცხოთ შემგუებლები, რომ უკეთესი მაგალითებით იხელმძღვანელონ მომავალში.
გაყრილი გვყავს ეგ ხალხი (ზოგი თავად წავიდა), როგორც სამარცხვინო, ბოდიში გვაქვს მოხდილი მათი სახელით ამომრჩევლისგის და არასოდეს მათ არ ვაკადრებთ იმათ, ვინც ჩვენ გვაძლევს ხმას.
ანუ ბანძი ლიდერები გვყავდა და მაგას აღარ დავუშვებთ.
ოდესღაც თქვენც თანაპარტიელი იყავით, შეცდომები ყველას მოსდის.
მთავარია არ გავჯიუტდეთ ამ შეცდომებში.