ჯერ ისიც კი არაა ცნობილი, ვისი მოწყობილია ხიდის აფეთქება … ომის კანონების უგულებელყოფას არავინ გაპატიებთ – არესტოვიჩი რუსეთს
16:37 10-10-2022
ზელენსკის ოფისის მრჩეველი ოლექსეი არესტოვიჩი უკრაინაზე მასობრივ თავდასხმებს პუტინის შურისძიებად აფასებს.
პუტინი, როგორც მოსალოდნელი იყო, ყირიმის ხიდის აფეთქებისთვის შურისძიებაშია, თუმცა ჯერ ისიც კი არ არის ცნობილი, ვისი მოწყობილია ხიდის აფეთქება.თვითონ ხომ არ ააფეთქეს? ის სტრატეგიული ბომბდამშენეს და ფრთოსან რალეტებს ესვრის ინფრასტრუქტურულ ობიექტებს, ენერგეტიკულ ინფრასტრუქტურას. მათი მიზანია ჩვენი მუხლებზე დაჩოქება როგორც თავად ა,ბობენ გაყინვის გზით აუ უკრაინელები გაიყინებიან და წამოვლენ დათმობებზე. ეს მათთვის ხვა არაფერია, თუ არა მოლაპარაკებებისთის ხელსაყრელი პირობების შექმნა ძალის პოზიციიდან, რომ მშვიდობიანი მოქალაქეების ტანჯვამ ხელისუფლება და საერთაშორიოს თანამეგობრობა აიძულოს რუსეთთან დათმობებზე წასვლაზე. ვფიქრობ, ყველაფერ პირიქით იქნება. ჩვენ უფრო მეტად დაგვეხმარებიან, მეტ შეიარაღებას მოგვაწვდიან. მათ კი ფრთოსანი რაკეტების მარაგი ეწურებათ. შეგახსენებთ, უდანაშუალო მოქალაქეების ტანჯვა გენოციდის ნიშნებს ატარებს. ომის კანონების უგულებელყოფას კი მათ არავინ აპატიებს.”