„დღეს ჩემი პირველი დღეა კარანტინში ყოფნის“
20:24 03-27-2020
მსახიობი ია სუხიტაშვილი, რომელიც გადაღებებიდან გუშინ ლარსის გავლით დაბრუნდა საქართველოში, სოციალურ ქსელში წერს:
„ მოგესალმებით, მინდა თქვენი ყურადღება ცოტახნით დამითმოთ. დღეს ჩემი პირველი დღეა კარანტინში ყოფნის,(კარგად ვარ,ჯამრთელად და მხნედ) თუ კი რომელიმე თქვენგანს კიდევ ეპარება ეჭვი იმაში თუ როგორი დონის უსაფრთხოების ზომებია დაცული ჩვენს ქვეყანაში?! .. იქნებ პოსტი ბოლომდე ჩაიკითხოთ და აზრი შეიცვლოთ,დიახ ეს ის შემთხვევაა როცა სიტყვაზე უნდა მენდოთ . 1)მინდა უსაზღვროდ დიდი მადლიერება გამოვხატო თითეეული (ლარსის) მესაზღვრეების მიმართ მათი დაუღალავი შრომისთვის, სასწაული მობილიზაციაა,სათანადოდ მოწმდება ყველა რათა რისკი გამოირიცხოს,და დამოკიდებულება მგზავრების მიმართ ეს კიდევ ცალკე მოსაყოლი ამბავია. 2)მადლობა თითეეულ იმ მძღოლს რომლებიც ჩვენთვის ამ საგანგებო სიტუაციაში თავდაუზოგავად მუშაობენ და მგაზავრების უსაფრთხო ტრანსპორტირებაზე ზრუნავენ 3)მადლობა ნუკრი ექიმს რომელიც ალბათ მეასედ მაგრამ დაუღალავად უხსნის ყველას, თითეეულ შემოსულ მგზავრს თუ რატომააა საჭირო დეტალური სამედიცინო შემოწმება და იზოლაციაში ყოფნა 4) მადლობა სასტუმროს პერსონალს საოცარი მომსახურებისთვის და სიყვარულისთვის,ჩვენი განწყობის ამაღლებისთვის და მორთმეული უგემრიელესი მარწყვისთვის. საუკეთესოები ხართ. დაუღალავი მადლობა საქართველოს მედ პერსონალს, და მადლობა ყველა ქართველ მოქალაქეს რომლის თვით შეგნება დარჩეს თვით იზოლაციაში მოწოდების სიმაღლეზეა. და ბოლოს არანაირი უხეში კომენტარის ხილვა არ მსურს აქ მუდმივად უკმაყოფილო ადამიანებისა“
ია სუხიტაშვილი კომენტარებში აკონკრეტებს, რომ კარანტინის პერიოდს გუდაურის სასტუმროში გაივლის.