“მამუკა მდინარაძე შენ საერთოდ დაწყობილი ხარ ?
განმარტავს, რატომ არ მივიდა ხელისუფლება ქართველი სამხედროების სამძიმარზე.
„როდესაც ქვეყანა, არა მხოლოდ საქართველო, არამედ აშშ, დიდი ბრიტანეთი და ა.შ აცხადებს, რომ წინააღმდეგია უკრაინაში მოხალისეების გაგზავნის, მაშინ უხერხული მომენტი ჩნდება, როგორ უნდა იქცეოდნენ ამ დროს ხელისუფლების წარმომადგენლები,“ — თქვა მდინარაძემ
საქართველოს ხელისუფლება იმ დონეზე დაეცა, ამბობს, საქართველოს მოქალაქის პანაშვიდზე ვერ მივალთ, რადგან რუსეთი ცუდად გაგვიგებსო.
უბრალოდ, გააზრებაც შეუძლებელია – საქართველოს ხელისუფლება ვერ ბედავს სამძიმრის თქმას თავისი მოქალაქის ოჯახისთვის მხოლოდ იმიტომ, რომ ის უკრაინაში რუსებმა მოკლეს.
თავისი პირით ამბობენ ამას, თან საჯაროდ.
წარმოგიდგენიათ, სად ვართ ?!
ეს ლაჩრები ! თან, როცა სჭირდებათ ზელენსკის ლანძღა, თავინთ დაქირავებულ ნაძირლებს აწერინებენ, უკრაინა უმადურია, ჩვენი ბიჭები იბრძვიან და არ გვიფასებსო. ჩვენი ბიჭებიო – დღე და ღამე რომ ლანძღავდნენ, გზებს უკეტავდნენ და პროვოკატორებს უწოდებდნენ.
ამორალურობის მწვერვალებს იპყრობენ”
“უკრაინაში დაღუპული ქართველი გმირების სამძიმარზე მისვლა, “წამახალისებელ ეფექტად” აღიქმებოდა? – რა “უხერხულობა” შეექმნა “ოცნებას”? – მდინარაძე