“ვუთხარი, რომ რეაბილიტაცია შესაძლებელია მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ ადამიანი თავისუფალია, არ მითქვამს, რომ უნდა იყოს გაყვანილი უცხოეთში” – სააკაშვილის ექიმი
15:49 12-28-2021
მიხეილ სააკაშვილის მკურნალი ექიმი, ნინო გოგორიშვილი, ნიკა გვარამიას მიერ გავრცელებულ გამოკითხვის ოქმს ეხმაურება და ამბობს:
“ნაწილობრივ ეს სიმართლეა, ნაწილობრივი არის ფაქტების ინტერპრეტაცია. მე არ მითქვამს, რომ მიხეილ სააკაშვილი უნდა იყოს გაყვანილი უცხოეთში, სამკურნალოდ სხვაგან. მე ვუთხარი, რომ ფსიქოთერაპიული რეაბილიტაცია შესაძლებელია მხოლოდ და მხოლოდ იმ შემთხვევაში თუ ადამიანი არის თავისუფალი და ეს სად იქნება, ეს უკვე ჩვენ არ გვეხება”
მიხეილ სააკაშვილის ადვოკატმა ნიკა გვარამიამ მესამე პრეზიდენტის მკურნალი ექიმის, ნინო გოგორიშვილის გამოკითხვის ოქმი  საჯაროდ წაიკითხა. ოქმის თანახმად, მკურნალი ექიმი სააკაშვილის ციხეში დაბრუნებას დაუშვებლად მიიჩნევს და თვლის, რომ მისი მკურნალობა საზღვარგარეთ, თავისუფლების პირობებეში უნდა მოხდეს. გვარამიას თქმით, ოქმს თავად აწერს ხელს მკურნალი ექიმი. ასევე, გამოკითხვის ოქმის მიხედვით, მკურნალმა ექიმმა ისე დაწერა ფორმა100 რომ სახელმწიფოს მიერ შედგენილ კონსილიუმსაც არ შეატყობინა.