შენი ადგილი არის ჰააგის სასამართლოში საკუთარი ერის გენოციდის მოწყობისათვის – მწერალი ირაკლი კაკაბაძე საქატველოს ყოფილ პრეზიდენტს,მიხეილ სააკაშვილს მიმართავს.
შე გრუ-ს ლეიტენანტო. შენ რომ ასეულ ათაობით ადამიანს იჭერდი, ათასობით ადამიანს აწამებდი და კლავდი – ისინი არ იყვნენ ‘რეჟიმის მსხვერპლები’ – სტარსბურგში 100-ზე მეტი საქმე გაქვს უკვე წაგებული ადამიანის უფლებების სასამართლოში და პასუხს გთხოვთ ყევლა დაზარალებული – შენი მმართველობის დროს ქვეყნის პრემიერ მინისტრიდან, ზურაბ ჟვანიადან დაწყებული, და უბრალო მოქალაქე ზერეკიძით დამთავრებული უამრავი ადამიანი მოკლეს. და შენ დაიცავი მათი უფლებები? ახლა ირკვევა რომ თურმე კრემლიდან ფულს იღებდი უკრაინაში და ახლაც იქიდან გაქვს აღებული ფული საქართველოში სამოქალაქო ომის მოსაწყობად. შენი ადგილი არის ჰააგის სასამართლოში საკუთარი ერის გენოციდის მოწყობისათვის. და ჩვენ – შენგან დაზარალებული მსხვერპლები, ზოგი ამერიკის, ზოგი საქართველოს, და ზოგიც ისრაელის მოქალაქეები ყველაფერს გავაკეთებთ იმისათვს რომ სამართალმა პური ჭამოს. ქოცებიც თუ წააგებენ სტრასბურგში ამდენ საქმეს – მათაც იგივე ბედი ელით და ნებისმიერ სხვა მთავრობასაც რომელიც ადამიანების უფლებებს ასე არღვევს – წერს სოციალურ ქსელში ირაკლი კაკაბაძე.