(ვიდეო) – “მინდოდა ბავშვებისთვის ჩამედო ეს მარცვალი” – რატომ დაალაგებინეს ბავშვებს მერიის ტუალეტები?
15:08 02-01-2021
ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის მერიის დასუფთავების სამსახურის უფროსი ეთერ ჯაფარიძე აცხადებს, რომ თვითნებურად იმოქმედა როცა ბავშვებს მერიის საპირფარეშო დაასუფთავებინა, თუმცა, თვლის, რომ კანონი არ დაურღვევია, ამის შესახებ მან დღეს ჟურნალისტებს განუცხადა:
„ვიმოქმედე თვითნებურად… ამ შემცირების შემდეგ დამრჩა ერთი იდეა, რომ ბავშვებისთვის ჩამედო ეს პატარა მარცვალი. წავედი მეორე საჯარო სკოლაში, შევხვდი სკოლის დირექტორს, შემიყვანა მე-7 კლასში, ბავშვებს ვუთხარი, რომ შრომა იწყება დაბადებიდან. ვიყავი ევროპაში და იქ არაფერი არ იყო ჩვენზე უკეთესი, არც კულტურა, გარდა იმისა, რომ იქ ტუალეტიც რომ გაწმინდო, არაფერი არ არის სასირცხვილო-მეთქი. რატომ მერიაში? წამოვიყვანე ეს ბავშვები მერიაში, იმიტომ რომ ესენი უნდა გახდნენ შემდგომში მერები, მხატვრები, ინჟინრები, ტურისტები, ცნობილი პიროვნებები, მაგრამ, ოჯახს რომ გაუჭირდეს და შვილებს დასჭირდეთ, ასეთი საქმე არ უნდა ითაკილონ. წამოვედით, ეს დავახვედრე გაპრიალებილი. მე პრაქტიკულად ბრიგადირი მქვია, მაგრამ ვარ მერიის ტუალეტის გამგე და არ მეთაკილება. და აი აქ ვითამაშეთ. ერთმა ბავშვმა ჩაწერა, დაქოქილი იყო იქედან, ვისაც აინტერესებს და სკოლის დირექტორობა უნდა“
მერიის თანამშრომელმა, ვიდეოში იმ არასრუწლოვანის გვარიც დაასახელა, რომელმაც, მისი თქმით ვიდეო ჩაიწერა და არასრულწლოვანს და სკოლის პედაგოგებს დასდო ბრალი!