პანდემიის პრევენციის მიზნით, საკოორდინაციო საბჭომ მთელი ქვეყნის მასშტაბით საქალაქათაშორისო ტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალა. მოქალაქეებს, რომლებსაც პირადი ავტომობილი არ ჰყავთ, განსაკუთრებული აუცილებლობის დროს ტაქსით უწევთ გადაადგილება. რის გამოც კატასტროფულად მოიმატა ტაქსით მგზავრობის სერვისმა.
ტაქსის მძღოლის ვიდეომიმართვა გავრცელდა:
“ბოროტება, შური და ბოღმა გადამდები არ არის, სიკეთეა გადამდები და სიყვარული. ხვალ ჩემი და ყველას შვილები დაიხოცებიან მშივრები, თუ ერთმანეთს გვერდით არ დავუდექით. საქართველო არის დიდი ოჯახი და ის თუ განადგურდება, პატარა ოჯახებიც აღარ ვიქნებით. წარსულში ხვდებოდნენ ამას, ამიტომ შვილებს იარაღით ხელში უშვებდნენ საბრძოლველად… ჩვენ რა გვჭირს დღეს? გაგვხლიჩეს ორად და ახლა ერთმანეთს გვაჭმევინებენ… ვერ დავთმობ, მე რომ ქვეყანა დავთმო, შვილებს ვთმობ უკან… სიკეთე და სიყვარული თუ არ მაქვს, ღორი ვარ, ღორი ხარ, ყველანი ღორები ვართ, ეს თუ არ გვაქვს, ფიზიკურად ვიქნებით ადამიანები მარტო”