„ნაციონალური მოძრაობის“ ერთ-ერთი ლიდერი ნიკა მელია „ქართული ოცნების“ აღმასრულებელი მდივნის, ირაკლი კობახიძის განცხადებას ახალ კანონპროექტთან დაკავშირებით ასე ეხმაურება:
„დღეს ადგილი ჰქონდა ღია შეტევას ოპოზიციაზე, არა კობახიძის, არამედ ივანიშვილის მხრიდან, ვინაიდან ყველამ ძალიან კარგად ვიცით, რომ როდესაც საუბრობს ბატონი კობახიძე, საუბრობს ბატონი ივანიშვილი. ნებისმიერი გზავნილი, რომელიც ამ ადამიანის მხრიდან ჟღერდება, ეს არის მინიმუმ შეთანხმებული ბატონ ივანიშვილთან ან როგორც წესი, მისი გზავნილია, რომელიც ხმოვანდება ბატონი კობახიძის მხრიდან. ამიტომ ის, რომ ისინი აპირებენ მთავარი ოპოზიციური პარტიის გაუქმებას, აქ უკვე საკითხი ისე კი არ არის, არჩევნებს აღარ ჩავატარებთ, არამედ საერთოდ რომც ჩავატაროთ არჩევნები, იქ მონაწილეობასაც ვერ მიიღებენ ვიღაც ვიღაცები. როდესაც მთავარი ოპოზიციური პარტიის მიმართ გამოდიხარ მუქარით, რომ რეგისტრაციიდან მოიხსნები, წარმოიდგინეთ, რა მდგომარეობაში აპირებს, ჩააყენოს სხვა პარტიები, რომლებიც არ ეთანხმებიან ბიძინა ივანიშვილის ძალადობრივი რეჟიმისგან წამოსულ მუქარებს“
მელია ასევე გამოეხმაურა ირაკლი კობახიძის განცხადებას, დეპუტატებისთვის საპარლამენტო მანდატის და დაფინანსების მოხსნასთან დაკავშირებით.
„მან მკაფიო ხაზი გაავლო, ვინც პარლამენტში შემოვა, ფულს მოგცემთ, ვინც არ შემოხვალთ, არ მოგცემთ. ვფიქრობ, საერთაშორისო საზოგადოება კიდევ ერთხელ დარწმუნდა, რას ვაპროტესტებთ უკანასკნელი ერთი თვის განმავლობაში. ბიძინა ივანიშვილი კიდევ ერთხელ ღრმად ცდება, დაუშვა დიდი შეცდომა და არ ითვალისწინებს მთავარს – ამ ოპოზიციური პარტიების უკან დგანან ცოცხალი ადამიანები, ასიათასობით მოქალაქე, რომლებსაც ჩვენ წარმოვადგენთ. ამიტომ მიმაჩნია, რომ ამ ყველაფრის ფონზე, ნებისმიერი ადამიანი, ნებისმიერი პოლიტიკოსი, ვინც შევა ბიძინა ივანიშვილის პარლამენტში, ის ვეღარ იქნება ვერც პოლიტიკოსი და ვეღარც ოპოზიციონერი. ბიძინა ივანიშვილმა „დახლი“ გახსნა და მარტივად რომ ვთქვათ, სათქმელი კიდევ ერთხელ გამოგზავნა: „ვისაც ფული გინდათ, მოდით, ვისაც ღირსება გაქვთ და პრინციპების ერთგული ხართ, ნუ მოხვალთ“. აი, ეს გზავნილი იყო“, – განაცხადა ნიკა მელიამ.
ნიკა მელიამ ელჩების მისამართით გამოთქმულ განცხადებებთან დაკავშირებით აღნიშნა:
„კრიტიკული განცხადებები და საგნობრივი კრიტიკა არ არის პრობლემა. თავდასხმა ერთია და კრიტიკა მეორეა. პარტნიორებს შორის ურთიერთკრიტიკა მისაღებია აქ პრობლემას ვერ ვხედავ. როდესაც საუბარი ისეთ საკითხებზე, რომელიც მჭიდროდ არის დაკავშირებული სახელმწიფოებრიობასთან და ქვეყნის განვითარებასთან, იქ არაერთი პოზიციაა. ბუნებრივია, ნაწილი ვეთანხმებით ამა თუ იმ პოზიციას და ნაწილს მიგვაჩნია, რომ მცდარია ერთი ან ორი მოსაზრება. ასე რომ, აქ ინტრიგის მოძებნა და ძიება ჩემი აზრით, უბრალოდ არასასურველიც კია“, – განაცხადა ნიკა მელიამ.