2025 წლის 30 მაისს, თიბისი ბიზნესის მხარდაჭერით,თბილისში, გიორგი ტუხაშვილის სახელობის სტარტაპდაჯილდოება მეორედ გაიმართება.
ღონისძიების მთავარია მიზანია გიორგის სახელის უკვდავყოფა და იმ ღირებულებების წარმოჩენა, რომლებიც მისთვის მნიშვნელოვანი და ცხოვრებისეული ყოველდღიურობის ნაწილი იყო.
გიორგი ტუხაშვილი წარმატებული ქართულისტარტაპის — Kernel-ის თანადამფუძნებელი, სტარტაპგრაინდ თბილისის დირექტორი, კრისტალისახალგაზრდა მეწარმეთა სკოლის პროგრამისხელმძღვანელი და, ზოგადად, ქართული სტარტაპეკოსისტემის მშენებელი იყო. სამწუხაროდ, მისისიცოცხლე 35 წლის ასაკში შეწყდა, თუმცაღა მანმოასწრო წარუშლელი კვალი დაეტოვებინა ქართულსამეწარმეო სივრცეში.
რას გულისხმობს წლევანდელი გიორგი ტუხაშვილის სახელობის სტარტაპ დაჯილდოება?
წლევანდელი ღონისძიების თემატიკა იქნებაგიორგის ერთ-ერთ გამორჩეული თვისება: გიორგიროგორც ანტრეპრენერი. გიორგის მეგობრები, რომლებიც აღნიშნული დაჯილდოებისორგანიზატორები არიან, საზოგადოებას გააცნობენიმას, თუ რაში მდგომარეობდა გიორგისანტრეპრენერული სულისკვეთება და რა იყო ამისშინაგანი მამოძრავებელი ძალა.
2025 წლის დაჯილდოება 4 ნომინაციისგან შედგებადა ის ღია იქნება ყველასთვის, როგორც საკუთარითავის, ასევე, სხვების ნომინირებისთვის. იქნებაროგორც ინდივიდუალური, ასევეორგანიზაციებისთვის განკუთვნილი ნომინაციები. შემოსული განაცხადების საფუძველზე, გამარჯვებულებს გამოავლენს ჟიური.
წლევანდელი ნომინაციის კატეგორიებია: