ამ წუთებში, შსს ადასტურებს ინფორმაციას, რომ თავდამსხმელი დაკავებულია, მძევლები კი გათავისუფლებული.
შეიარაღებული თავდამსხმელის დაკავება ვაჟა სირაძემაც დაადასტურა.
რაც შეეხება მოთხოვნებს, ვაჟა სირაძე ამბობს, რომ თავდამსხმელმა უკვე გააშუქა თავისი მოთხოვნები.
რატომღაც ამჯერად, არც მედიის ნაწილი, არც შსს აკეთებს აქცენტს მოთხოვნებზე, რომლებზეც უკვე მოგიყევით და მას ჰქონდა სამი მოთხოვნა და სურდა მისი მოთხოვნები მედიას გაეშუქებია, თუმცა, რატომღაც მედიათა დიდმა ნაწილმა თავი აარიდა მისი მოთხოვნების გაშუქებას:
1. აიკრძალოს საქართველოს მაშტაბით ყველანაირი აზარტული თამაშები.
2. ბანკებს მიეცეს მხოლოდ 7 პროცენტი წლიურის დაწესების უფლება, აღარ შეგვიძლია, დავიღალეთ… ვისაც უკვე აქვს სესხი აღებული, გადაუტანონ 7 პროცენტში წლიურად… ცოტა ჯიბიდან ამოიღეთ… ხალხი უმუშევარი დარჩა და ბანკებმა შეჭამეს, დააცადეთ, პანდემიის გადავლამდე მაინც დააცადეთ, ხალხს ფული არა აქვს და მომე, ფული, მომეო, სად ჩემი @@იდან მოგცეს, არა აქვს.
3. წამლები, უმეტესად მოხუცებს სჭირდებათ წამლები, აძლევ პენსიას 250 ლარს, ეუბნები, წინასწარ აიღე სესხიო, რა პენსიაც რჩებათ, იმითი წამლები უნდა იყიდოს და ვერ ყიდულობენ. მაქსიმუმ მიეცით აფთიაქებს წამლებიდან 10 პროცენტის მოგების უფლება და მორჩა.