სოსო მანჯავიძემ, გიორგი იაკობაშვილმა და ია მეტრეველმა არასამთავრობო ორგანიზაცია „დავასრულოთ“ დააფუძნეს.
სოსო მანჯავიძის განცხადებით, ორგანიზაციის „დავასრულოთ“ დაფუძნება ქვეყანაში არსებულმა ვითარებამ გადააწყვეტინათ.
„ჩვენს მეგობრებთან ერთად გადავწყვიტეთ დაგვეფუძნებინა არასამთავრობო ორგანიზაცია „დავასრულოთ“. ეს განაპირობა იმ ყოვლად აუტანელმა სიტუაციამ, რომელიც შეიქმნა ქვეყანაში. კერძოდ, ჩამოყალიბდა ქვეყანაში დანაშაულებრივი ტრიადა, „ნაციონალური მოძრაობის“, მათი მხარდამჭერი ენჯეოების და გამხმოვანებელი მედიასაშუალებების სახით, რომლებმაც ქვეყანაში ისტერია შექმნეს. უნდა ითქვას, რომ არასამთავრობო ორგანიზაციები, მედიასაშუალებები და პოლიტიკური პარტიები არ წარმოადგენენ საქართველოს მოსახლეობის ინტერესებს. ისინი ამკვიდრებენ ქვეყანაში ავადმყოფურ დღის წესრიგს. ჩვენი ამონაცაა ამ ვითარებას შევეწინააღმდეგოთ და მოვახინოთ ამ მიმართულებით საზოგადოების კონსოლიდაცია. ყველა მეთოდით, რაც კანონმდებლობით გათვალისწინებულია, შევეცდებით შევცვალოთ და დავასრულოთ ეს მდგომარეობა საქართველოში“, – განაცხადა ორგანიზაციის დამფუძნებელმა სოსო მანჯავიძემ.