როგორ ულოცავს იუბილეს ღარიბაშვილის ცოლისძმა ბიძინა ივანიშვილს?
13:18 02-18-2026
ირაკლი ღარიბაშვილის ცოლისძმა, საკრებულოს ყოფილი დეპუტატი, ალექსანდრე თამაზაშვილი სოციალურ ქსელში ფოტოს აქვეყნებს წერს:
„2012 წლის მარტში დედოფლისწყაროს საარჩევნო შტაბის გახსნისთვის ვემზადებოდით. ირაკლიმ დამირეკა და მითხრა: ბატონმა ბიძინამ გადაწყვიტა, დაესწროს შტაბის გახსნასო.
სამმაგი მონდომებით დავიწყეთ მზადება. წინა დღეს დავურეკე ირაკლის და ვუთხარი : მზად ვართ შტაბის გასახსნელად-თქო და მოკრძალებით ვკითხე: ჩემთან, ოჯახში, სადილიც მზადდება და ხომ არ გვესტუმრება ?
ირაკლიმ მითხრა, არ ვიცი, მე ვერ შევეკითხები, დაძაბული პერიორდია და შეიძლება არ იყოს “სუფრის” დრო-ო .
ჩამობრძანდა. მშვიდობით ჩაიარა შტაბის გახსნამ და ირაკლი მორიდებით ეკითხება ბატონ ბიძინას: ოჯახში სუფრა გამზადებულია და თუ შეძლებთ სტუმრობას, ძალიან გაგვიხარდებაო…
აბა რა უნდა ვქნათ, მივიდეთო, უპასუხა ირაკლის.
მივუჯექით სუფრას, ღვინო ჩამოვასხით. მე და ირაკლი თვალებით ვანიშნებთ ერთმანეთს „თამადობის“ დაწყებაზე, ორივეს ძალიან გვერიდება… მიხვდა ბატონი ბიძინა ჩვენს „გასაჭირს“ და თავად გვითამადა.
დაუვიწყარი დღე იყო ჩვენი ოჯახისთვის… მამაჩემი პატიმრობაში იყო, ჩვენთან დაახლოებული ადამიანები დევნაში და შევიწროებაში. ამ დროს ოჯახში სტუმრობა და იმედის მოცემა, რომ ყველაფერი კარგად იქნებოდა, ძალიან ბევრს ნიშნავდა.
მთელი ღამე ვფიქრობდი, დამეწერა თუ არა სტატუსი. ჩვენი ოჯახის დღევანდელი მდგომარეობიდან გამომდინარე, რამდენად გულწრფელი გამოჩნდებოდა, ვინ რას იფიქრებდა და იტყოდა.
არ მაინტერესებს ჩასაფრებული და ცინიკოსი ადამიანების აზრი და ქილიკი. ყველა კარგად ვხედავთ და ვაკვირდებით, როგორ „გადაირია“ მსოფლიო, რა ხდება ჩვენი სამშობლოს გარშემო. რას აღარ ეცადნენ ჩვენი ქვეყნის შიდა და გარე მტრები, რომ საქართველოც ჩაეთრიათ ამ ქაოსში.
ერთადერთი ადამიანი, ვისაც შეუძლია ჩვენს ქვეყანაში მშვიდობისა და განვითარების შენარჩუნება, არის ბიძინა ივანიშვილი.
გილოცავთ დაბადების დღეს, ბატონო ბიძინა!
დღეს თქვენი გამარჯვება საქართველოს გამარჯვებას ნიშნავს!
ღმერთმა გაგაძლიეროთ!“