ნაციონალური მოძრაობის“ წევრი ლევან ხაბეიშვილი აცხადებს, რომ „რესპუბლიკურმა პარტიამ“ ალეკო ელისაშვილის გზა აირჩია. ამის შესახებ მან საქართველოს პარლამენტთან განაცხადა.
„ბლოკმა მიიღო სხვა გადაწყვეტილება, პარტია „რესპუბლიკელებმა“, ჩემდა სამწუხაროდ, აირჩიეს ელისაშვილის გზა. მინდა, განვუმარტო საზოგადოებას, არ შეიძლება ადამიანების მოტყუება და საზოგადოების შეცდომაში შეყვანა, არ არის კარგი საქმე. მოლაპარაკებების გაგრძელება არ გაგრძელებასთან საპარლამენტო მანდატი არაფერ შუაში არ არის. ის, რომ ჩვენ მანდატებზე უარს ვამბობთ, არ ნიშნავს, რომ მოლაპარაკება არ გაგრძელდება. ამიტომ ტყუილია, ვწუხვარ, რომ ეს მოლაპარაკებებს უკავშირდება. არ უკავშირდება. გული დამწყდა, არ ველოდებოდი, რომ ბლოკმა სხვა გადაწყვეტილება მიიღო, პარტიამ სხვა გადაწყვეტილება. მინდა, საზოგადოებას ვუთხრა, დიდი მადლობა გადავუხადო ყველა ადამიანს, ვინც მიუხედავად ზეწოლისა, შანტაჟისა და მუქარისა, მოვიდა არჩევნებზე, ხმა მისცა ოპოზიციას, საბოლოო ჯამში, ყველამ ერთად გავიმარჯვეთ“