„ოცნების“ წევრი, დიტო სამხარაძე:
„პარლამენტის საგამოძიებო კომისიაზე, დღეს მოსმენილიც საკმარისია მივხვდე, რომ რასაც პირადად მე, თქვენ (ნაცებს) გიკეთებთ, მხოლოდ 1%-ია იმის, რაც მართლა ყველა მართალი ქართველი კაცისგან გეკუთვნით! გპირდებით, იმ დანარჩენ 99%-ს დაგმართებთ! თქვენი ტკიპა დედა ვატირე, კაცს მისი არასრულწლოვანი შვილის გაუპატიურებით ემუქრებოდით და თქვენ ხართ ამ ქვეყნის შვილები? სულ რომ შუაზე გადაიხიოთ, არც თქვენ და არც თქვენს დაჩმორებულ ხაზარაძე/გახარიას არ დავუთმობთ ამ ქვეყანას! გაერჭვეთ თქვენს მეპატრონეებს გვარამიაში! ისინი თქვენზე უარესები არიან! ამ ყველაფრის მოსმენის შემდეგ, ვინც ნაცური პარტიები შემოხაზა და კაცობაზე აქვს პრეტენზია, დედლები ხართ! კი მალავთ, მაგრამ მაინც ხვდებით ეგეთები რომლებიც ხართ და სახეში ხართ საფურთხებლები! საერთოდ ხმას როგორ იღებთ? თქვენი უსისხლო და არაქართული სული დავხიე! კიდევ ეს პეროიანი ქალაჩუნები! ვის რაში სჭირდებით, გამოიპარჭყებიან და ხალხს იქეთ აღიზიანებენ! თეატრებში და თქვენს კონცერტებზე ხალხის რაოდენობამ რომ იკლო, ხომ უნდა მიხვდეთ ქართველებს როგორ ეზიზღებით? გამოეთრიეთ ახლა და დაგმეთ ეს ყველაფერი!!
ყველა ნაცი და ნაცის მხარდამჭერი თანამონაწილეა დორბლიანის რეჟიმის წამებების!!“