ძველი მეთოდებით და მოძველებული ტექნიკით თითქმის შეუძლებელია 21-ე საუკუნის სოფლის მეურნეობაში კონკურენტუნარიანი იყო და მიწის სრული პოტენციალი გამოიყენო. საჭიროა ახალი ტრაქტორის ყიდვა, სათბურის აშენება, სამაცივრე სისტემის გამართვა და სხვა მრავალი რამ, რაც სოლიდურ თანხებს ითხოვს. ამ ხარჯებთან მარტო გამკლავება ფერმერისთვის რთულია, მაგრამ სწორი პარტნიორისა და საჭირო თანხებზე წვდომის შემთხვევაში – სავსებით რეალურია.
კრედო ბანკი აძლევს ფერმერებს შესაძლებლობას, სახელმწიფოს თანამონაწილეობით ისარგებლონ შეღავათიანი აგრო კრედიტით. ეს არ არის ჩვეულებრივი სესხი – როდესაც სახელმწიფო პროგრამაში ერთვები, საპროცენტო განაკვეთის დიდ ნაწილს სოფლის განვითარების სააგენტო ფარავს. მარტივად რომ ვთქვათ: ფერმერი იღებს საჭირო თანხას მეურნეობის გასავითარებლად, მაგრამ იხდის ბევრად ნაკლებს ვიდრე სტანდარტული სესხის შემთხვევაში გადაიხდიდა.
კრედო ბანკს აგრო მეურნეობაში ჩართულ სექტორთან პარტნიორობის დიდი გამოცდილება აქვს. რადგან ამ სფეროში შემოსავალი ყოველთვიურად სტაბილური არ არის დაკონკრეტული პროდუქტის სეზონურობიდან გამომდინარე მკვეთრად განსხვავდება, ბანკი გთავაზობს გადახდის სეზონურ გრაფიკს. აგროსესხის დაფარვის გეგმა შეგიძლია ზუსტად შენი კულტურის მოსავლის აღებისა და რეალიზაციის პერიოდს მოარგო.
დაფინანსება თითქმის ყველაფერს ფარავს, რაც თანამედროვე მეურნეობას სჭირდება. შეგიძლია განაახლო ტექნიკა (ტრაქტორი, კომბაინი, გუთანი), ააშენო ან გაარემონტო ფერმა, აწარმოო დახურული გრუნტი, მოაწყო სათბურები ან სულაც სამაცივრე მეურნეობა. პროგრამა ასევე აფინანსებს მრავალწლოვანი კულტურების გაშენებას.  შეღავათიანი აგრო კრედიტი 7 000-დან 600 000 ლარამდეა, გადახდის ვადა კი 120 თვემდე. თუ მეურნეობასთან დაკავშირებული მასშტაბური გეგმების განხორციელებას ადრე ვერ ახერხებდი მაღალი თვიური შენატანების გამო, შეღავათიანი აგროკრედიტის ფარგლებში ამ მიზნების განხორციელება გაცილებით რეალისტურია.
გაიგე მეტი შეღავათიანი აგრო კრედიტის პირობების შესახებ და შეავსე განაცხადი!
სესხის მოთხოვნა და მიღება მაქსიმალურად გამარტივებულია. კრედო ბანკი რამდენიმე გზას გთავაზობს. ყველაზე მარტივია შეავსო განაცხადი ონლაინ – ბანკის ვებგვერდზე. თუ პირადი კონსულტაცია გირჩევნია, შეგიძლია მიხვიდე ნებისმიერ სერვისცენტრში, მიწერო კრედო ბანკს ონლაინ ჩატში ან დარეკო ნომერზე *4242.
სახელმწიფო სუბსიდირება და კრედო ბანკის მოქნილი პირობები საუკეთესო კომბინაციას ქმნის მათთვის, ვინც დიდი ხანია მეურნეობის გაფართოებას გეგმავს, მაგრამ რესურსებზე ხელი არ მიუწვდებოდა. თუ შენი საქმიანობის ახალ ეტაპზე გადაყვანა გინდა, ეს შანსია.