(ფოტოები) – რა შეემთხვა ბავშვს სამედიცინო ცენტრ “იავნანაში” და რას პასუხობს ექიმი მოქალაქეს?
18:21 01-25-2022
ემიგრანტი, ანა ბალამწარიშვილი სოციალურ ქსელში აქვეყნებს ფოტოებს და წერს:
“ეს პაწაწუნა ხელები ეგრეთწოდებულ საზღვართან მცხოვრებ და ეხლა გორში, დედათა და ბავშვთა ცენტრ “იავნანაში” მწოლიარეს ეკუთვნის, შევძრწუნდი როცა ვნახე, დავურეკე ექიმს (გვარს არ დავწერ შეგნებულად პაციენტის უსაფრთხოების გამო) პირადად და ვესაუბრე, ვიკითხე მიზეზი რა ჭირდა პატარას, რადგან როგორც ჩემთვის ცნობილია ბრონქიტია მიზეზი რის გამოც იქ მოხვდა… არც არაფერი ისეთიო, მითხრა, კათეტერი რომ ჩავუდგით დავუმაგრეთ “ლეიკოთი”, დაუსველდა და ეს იმის შედეგიაო…
კარგი დავიჯერე რომ ეს ასეა, შემდეგ იწყება მთავარი, დედის ბრალიაო, დედამ ვერ მიხედაო, და საერთოდ საიდანღაც რეკავთ (ნომერი უცხო იყო) იქ ექიმები ამდენს არც დაგელაპარაკებიანო, რა პანიკები ატეხეთ 2-3 დღეში გაუვლისო, ჩხუბი თუ გინდათ არაა პრობლემაო… არა და ძალზედ მშვიდად ვსაუბრობდი, არ მჩვევია ასეთ სიტუაციებში ემოციებზე აყოლა… საუბრის ბოლოს “მიმითითა” იყავით იქ სადაც ხართ და დამანებეთ თავიო, მიხვდით ალბათ რა კატეგორიასთან მქონდა ეს დიალოგი, თან ექიმია, ექიმი- რომელმაც პირველ რიგში ენით უნდა განკურნოს პაციენტი, ალესილი დანებივით საუბრობენ ვისგანაც არაფერს ელიან!!!!!
ექიმი ცდილობდა პასუხისმგებლობის აცილებას პაციენტთან მიმართებაში და მშობლისთვის გადაბრალებას, ყველაზე საგანგაშო ესააა!!!!!!!
ყაარს ყველა მიმართულებით ყველგან ყველაფერი
ჩემი დიდი პატივისცემა ყველა ნამდვილ ექიმს და ასეთებს ბევრს ვიცნობ!!!”
“ალიამ” სცადა სამედიცინო ცენტრთან დაკავშირება, თუმცა, არც მითითებულ ნომერზე და არც სოც. ქსელში, მათ არ გვიპასუხეს. იმ შემთხვევაში, თუ სამედიცინო ცენტრი გააკეთებს კომენტარს, მასალა აქვე განახლდება.
თეგები: გორისამედიცინო ცენტრი "იავნანა"