„პარტია, რომელიც არჩევნებზე 500 ათასზე მეტ ხმას იღებს, 40 ათას ადამიანს ძლივს არეგისტრირებს, ესა თქვენი რეიტინგი“ – ამირან სალუქვაძე
20:07 01-25-2023
ანალიტიკოსი ამირან სალუქვაძე:
„ენმ-ის შესახებ, ორი სიტყვით
გიორგი მუმლაძემ, ნაცმოძრაობა ჭაობშიაო. ესმის თემა, ჩახედულია შიგნიდან. თუმცა, გარედან დიდი ხანია ვხედავთ. ესენი არიან ჭაობის ამომშრობლები?
არჩევნებამდე უკვე თანამდებობებს ანაწილებენ, ჰპირდებიან. ასე ესმით ამათ როგორც ზოგადად, ისე შიდაპარტიული დემოკრატია.
ვინ ეკითხება პარტიის წევრებს, პოლიტსაბჭოს, რა საჭიროა ყრილობა?
თავმჯდომარედ ჩემი გუნდით უნდა მოვიდეო, კანდიდატები ამბობენ. სასაცილოა.
ხაბეიშვილი, თავმჯდომარეობის ერთერთი კანდიდატი, ამაყობს საქართველოს ისტორიაში ყველაზე კორუმპირებული პირის მხარდაჭერით. ნაცმოძრაობის მომხრეები არ იმჩნევენ.
დანარჩენი კანდიდატები და მათი მომხრეები, ახლა მიიჩნევენ კეზერაშვილის და მერაბიშვილის ჩარევას. ერთ დროს კნავილს ვერ გაუბედავდნენ.
თურმე, კეზერაშვილის შავი ფულის მიღება არ უქმნით დისკომფორტს. მერე რა რომ მოპარულია? მარიონეტობა ეხამუშათ, თორემ ქვეყნის თავდაცვას მოკლებული ჭუჭყიანი ფული მათთვის არ ყარს.
ხაბეიშვილის “მუქარების” არავის რომ არ ეშინია და ვერავის დამხსნელი რომაა, ყველას ესმის. თავისი ამომრჩეველი დააბოლა, თუმცა სააკაშვილს უკეთებს ცუდს. ამ მუქარების ფონზე უკან გკდანში რომ გადაიყვანონ?!
პარტია, რომელიც არჩევნებზე 500 ათასზე მეტ ხმას იღებს, 40 ათას ადამიანს ძლივს არეგისტრირებს. ესა თქვენი რეიტინგი. თუმცა, ამ 40 ათასის აზროვნებისაც არ მესმის, იმ ფონზე, რასაც იგებენ ამ პარტიის, სააკაშვილის და სხვათა შესახებმ 2012 წლამდწ ბევრმა არ იცოდა ბევრი რამ, ან ზოგი პატარა იყო, მაგრამ დღეს ხომ გასაჯაროვდა ყველაფერი? ე.ი. იზიარებთ ამ ღირებულებებს და დანაშაულებს.
ბროუდერი, რომელიც შოკოლადში ბანაობდა რუსეთში, სანამ გადასახადების დამალვაში არ დასდეს ბრალი და რომელ საქმესაც შეეწირა მაგნიტსკი, სინდისის ქეჯნას არ განიცდის. რუსეთის ხელისუფლების მიერ შექმნილმა სადამსჯელო სისტემამ რომ წამებით მოკლა მაგნიტსკი, აქსიომაა. თუმცა, ბროუდერს თუ ჰქონდა მისი გადარჩენის მცდელობა? გადაეხადა ფული?! გაზპრომის აქციონერმა არ იცოდა რუსეთში ყველაფერი რომ იყიდება?
ჰოდა, ეს ბროუდერი ამერიკაში ხვდება “კგბ”-ს გენერალ თემურ ალასანიას და დისკომფორტი არ აქვს. დისკომფორტი არც იმასთან დაკავშირებით აქვს, რომ ზუსტად სააკაშვილმა შექმნა საქართველოში რუსული სტილის სადამსჯელო და წამების სისტემა ციხეებში. მოიკითხა, დაინტერესდა? როგორ ადარებს ზუსტად ისეთივე კამერაში, ნესტში და ბნელეთში ნაწამებ მაგნიტსკის, როგორ კამერებშიც სააკაშვილი აწამებდა ხალხს, საქართველოში ერთერთ საუკეთესო კლინიკის ოროთახიან, კეთილმოწყობილ პალატას, სადაც სააკაშვილი სამედიცინო პერსონალის დაკვირვების ქვეშაა?!
უტიფრობის დოღია.“