საიდუმლო ფაილების გაჟონვა “ქართული ოცნებიდანაც” მოხდა. სუსის დოკუმენტის მიხედვით, მმართველი პარტია არჩევნების მოსაგებად Deepfake-ის გამოყენებას აპირებდა. “მთავარმა არხმა” “ქართული ოცნების” საარჩევნო საიდუმლო სტრატეგია გაასაჯაროვა. დოკუმენტები 2021 წლის აგვისტოთი თარიღდება. ჩანაწერების მიხედვით, საარჩევნო კამპანია ცნობილი ისრაელელი პიარსპეციალისტის, მოშე კლუგჰაპტის დაწერილია და მისი სამიზნე გიორგი გახარია და მიხეილ სააკაშვილი უნდა ყოფილიყვნენ. “ოცნების” სტრატეგიის მიხედვით, გიორგი  გახარია ნარკომანად და ჰომოსექსუალად უნდა გამოეცხადებინათ.
ჟურნალისტების წინააღმდეგ კი დისკრედიტაციის კამპანია დაეწყოთ.
საიდუმლო ფაილის გამოჟონვით დგინდება რომ, სამიზნე კრიტიკული მედიის ჟურნალისტებიც არიან. ნიკა გვარიამია, ნოდარ მელაძე, ინგა გრიგოლია, დიანა ტრაპაიძე და გიორგი გაბუნია. “ქართული ოცნებას” ამ ჟურნალისტების წინაარმდეგ საინფორმაციო ომის სწორედ გლუკჰაპტმა დაუგეგმა.
„დიფფეიკი“ ანუ გაყალბებული ვიდეო ხელოვნური ინტელექტის მიერ შექმნილი ადამიანის გარეგნობის, სხეულის მოძრაობის, ლაპარაკის მანერისა და მიმიკის მიმბაძველი ტექნოლოგიაა, რომელზეც წვდომა ადრე მხოლოდ კინო-ინდუსტრიას ჰქონდა, დღეს კი უკვე ნებისმიერს შეუძლია მისი გამოყენება.