საქართველოს პარლამენტის წევრი, მარნეულისა და გარდაბანის მაჟორიტარი დეპუტატი, ზაურ დარგალი, სოციალური ქსელით, ნიკა გვარამიას განცხადებას ეხმაურება:
“სააკაშვილის გუნდისა და რადიკალური ოპოზიციის წევრების მხრიდან ეს პირველი შემთხვევა არ არის, როცა ისინი რელიგიურ- ეთნიკიურ კონტექსტში დისკრიმინაციულ განცხადებას აკეთებენ.
ნიკა გვარამია იძულებული იქნება ბოდიში მოიხადოს იმ განცხადებისთვის, რომელიც მან გააკეთა და მთელი მუსულმანური სამყარო შეურაცხყო.
Saakaşvili kamandası və radikal müxalifətin üzvləri tərəfindən, bizlərə qarşı diskriminasiya tərkibli şərhlərin yayılmasının ilk dəfəsi deyil.
Nika Qvaramiya, müsəlmanların dinini təhqir etdiyi üçün, hər kəs qarşısında üzr istəməyə məcbur olacaq.”
შეგახსენებთ, “მთავარი არხის” გენერალური დირექტორმა ნიკა გვარამიამ ბიძინა ივანიშვილის წერილის იმ ნაწილის შეფასებისას, სადაც ოლიგარქი მედიის შესახებ წერს, თქვა:
“ნახევრად ხუმრობით ვიტყვი, რომ პრაქტიკულად უწერია, რომ სააკაშვილი ალაჰი და მოციქული მისი მუჰამედი გვარამია, ეს კაცი არ არის სტაბილური სააკაშვილის ნიადაგზე პირველ რიგში და მეორე რიგში ჩემს ნიადაგზეც.“
ნიკა გვარამიას ამ განცხადებას ასევე გამოეხმაურნენ ენმ”-ის ბოლნისის რაიონული ორგანიზაციის ყოფილი ხელმძღვანელი, მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წევრი სამირა ისმაილოვა და პარლამენტის წევრი, სავალან მირზოევი