პარტია „ახალის“ დამფუძნებელმა და კოალიცია”ცვლილებებისთვის” ლიდერმა, ნიკა გვარამიამ, ტელეკომპანია „ფორმულას“ ეთერში 26 ოქტომბრისსაპარლამენტო არჩევნებთან დაკავშირებით ისაუბრადა აღნიშნა, რომ არავის აინტერესებს, რასგამოაცხადებს ცენტრალური საარჩევნო კომისია, ვინაიდან იგი სულ იტყუება.
გვარამიას განცხადებით, მთავარია, რას გრძნობსხალხი, რადგან ხალხმა იცის გაიმარჯვა თუ არახელისუფლებამ. ამის მაგალითად მოჰყავს 2003 წლისდა 2012 წლის მოვლენები.
„რას გამოაცხადებს ცესკო, ვის აინტერესებს? იმიტომ, რომ ცესკო სულ იტყუება. მთავარია, ხალხირას გრძნობს. ხალხმა ყოველთვის კარგად იცის, არჩევნებში ხელისუფლება დამარცხდა თუგაიმარჯვა. ყოველთვის იცოდა ეს, 2003 წელსაც, როცა”ნაციონალურმა მოძრაობამ” და სხვა ოპოზიციურმაპარტიებმა გაიმარჯვეს და იმიტომაც მოხდა, რაცმოხდა. ეს იცოდა 2012-შიც და იმიტომაც ვერ მოხდა, უფრო სწორად, არ მოხდა ის, რაც არ მოხდა – აღიარასააკაშვილმა [“ქართული ოცნების”] გამარჯვება დაიგივე მოხდება ახლაც.“ – განაცხადა ნიკა გვარამიამ.