მიმართვა გახარიას და Бибилов-ს: – ვიხოცებით! – რა ფოტოს ავრცელებს თამარ მეარაყიშვილი?
19:14 02-08-2021
სამოქალაქო აქტივისტი, ახალგორიდან, თამარ მეარაყიშვილი, სოციალურ ქსელში, ავრცელებს ფოტოსდა წერს:
“მიმართვა გიორგი გახარიას და Анатолий Бибилов ს
გუშინ ღამით თბილისში გადაიყვანეს ქართული სკოლის მასწავლებელი ზამირა ჩოჩიევა. გზა უმოკლეს დროში გაიხსნა, თუმცა სტრესმა, დარდმა სხვადასხვა მხარეს გაყოფილ ოჯახზე, ადგილზე უხარისხო მედიცინამ რის გამოც ვერ ვიტარებთ გამოკვლევებს, გეგმიურ მკურნალობას, თავისი ქნა- დღეს გარდაიცვალა. ერთი შეხედვით ჯან- ღონით სავსე ქალი დაკარგა ოჯახმა, დააკლდება სკოლას, რაიონს. გზა უნდა გაიხსნას პირობების გარეშე- ვიხოცებით, სხვანაირად როგორ მოგმართოთ?
Вчера ночью в Тбилиси перевезли учительницу грузинской школы Замиру Чочиеву. Дорогу быстро открыли, но стресс, печаль из-за разделенной семьи, некачественная медицина на месте (из-за чего не можем проводить обследования, плановое лечение) сделали свое – сегодня она скончалась. Полной сил женщины будет не хватать семье, школе, району.Дорогу надо открыть без всяких условий – мы умираем, как еще сказать, как обратить”