კახი კალაძის არჩევის შემთხვევაში მილიონები მერიის ახალ შენობაზე დაიხარჯება. “პირველებმა” კალაძის ხელმოწერილი დოკუმენტი, ბრძანება N1540   მოიპოვა, რომლითაც ირკვევა რომ, მოქმედ მერს სააკაძის ქუჩაზე მდებარე მრავალსართულიანი შენობა არ მოსწონს და ახლის აშენება უნდა. ბრძანების მიხედვით, კალაძე ითხოვს კომისიის შექმნას, რომელიც მერიის ახალი შენობის მსენებლობაზე იმუშავებს და შესაბამის ადგილსაც შეარჩევს.
კალაძე ახალი კონკურსის გამოცხადებისთვის ემზადება რაც თბილისელებს რამდენიმე მილიონი დაუჯდებათ. ოპოზიციაში ამბობენ, რომ კალაძე საკუთარი კომფორტის გარდა არაფერი აინტერესებს და ახალი ადმინისტრაციული შენობის აშენება დანაშაულის ნიშნებს შეიცავს.
ეს ყველაფერი არ ყოფნის ახალი ადმინისტრაციული შენობა უნდა ააშენოს მოსახლეობის ხარჯზე. დამატებით ათობით მილიონს გამოყოფს, მერიის რიგით თანამშრომლებს აქ დატოვებს, თავად თანამდებობის პირებთან ერთად გადაბარგდება სხვა შენობაში. თუ ისევ შეინარჩუნეს ძალაუფლება, აპირებს რომ ფუფუნების საგნები შეიძინოს ბიუჯეტის ხარჯზე და ბედნიერად წამოკოტრიალდეს“, – ამბობს ენმ-ს წევრი, ლევან ხაბეიშვილი.