როგორც გუშინ გავრცელდა ინფორმაცია,  ვასილ ივანოვ-ჩიქოვანი 18.00-იან ,,მოამბეს” აღარ წაიყვანს. ამის შესახებ თავად წერს სოციალურ ქსელში:
,,მე აღარ მიმყავს მოამბე 18:00 საათზე.
ოფიციალური პოზიცია – როგორც თქვენთვის ცნობილია, დღეს გამართულ სამეურვეო საბჭოს სხდომაზე “მოამბის” პროდიუსერებმა, თქვენს მიერ საჯაროდ (მათ შორის ეთერში) გაკეთებულ განცხადებებთან დაკავშირებით, დააფიქსირეს საკუთარი პოზიცია და თქვენთან, როგორც “მოამბე”-ს წამყვანთან, მუშაობის გაგრძელებაზე განაცხადეს უარი.
აღნიშნული გარემოების გათვალისწინებით, თანამშრომელთა შორის არსებული და შესაძლო სამომავლო დისკომფორტის, დაძაბული და არაჯანსაღი სამუშაო გარემოს შექმნის/გაუარესების საფრთხის თავიდან აცილების, ასევე მაუწყებლის კანონისმიერი ვალდებულებების შესრულების უზრუნველყოფის მიზნით, გაცნობებთ, რომ მიმდინარე წლის 4 თებერვლიდან, არსებული გართულებული ვითარების ნორმალიზებამდე, დროებით აღარ დაგევალებათ საინფორმაციო გამოშვება “მოამბე”-ს წამყვანის ფუნქციის შესრულების ვალდებულება”
,,ჩემი ინფორმაციით, ვასილ ივანოვ-ჩიქოვანი 18:00-საათიანი “მოამბიდან” ჩახსნილია“ – რას ამბობს წამყვანი?