ყოფილი პარლამენტარი, რომან გოცირიძე სოციალურ ქსელში წერს:
„გურიაში ვიღაც დააკავესო, 400 ათასი ლარი მიითვისაო. ესაა კამპანია, რომელსაც კორუფციის წინააღმდეგ ბრძოლა ჰქვია, ანუ თვალში ნაცრის შეყრა. ასეთია ავტორიტარული რეჟიმების ბუნება. ლიფსიტებს იჭერენ, ღლავები დაცურავენ. თავდაცვის მინისტრიც ლიფსიტაა, არსაიდან მოსული, საჩვენებლად გადმოგდებული. თვეში ერთხელ ვიღაცას გადმოაგდებენ წვრილფეხობიდან, საინფორმაციო სივრცის შესავსებად. ტყუილად ელოდებიან გულუბრყვილოები მყვირალა სახეებს. მსგავსი კამპანიის მიზანია სანახოება მოუწყოს მასებს და შიში დათესოს თავისიანებში და განიმტკიცოს მოძალადე მმართველმა ძალაუფლება.
ასე იყო ყველგან და ასე არის აქაც. ნაცადი ხერხია.“
შეგახსენებთ, სუს-ის წამომადგენელმა ცოტა ხნის წინ განაცხადა:
„ჩატარებული გამოძიებით დადგენილია, რომ 2022 წლის სექტემბრიდან 2023 წლის იანვრის ჩათვლით, გარდაბნის მუნიციპალიტეტში, ნორიო-ლილოს დამაკავშირებელი 3.52 კმ სიგრძის ადგილობრივი მნიშვნელობის საავტომობილო გზის სარეაბილიტაციო სამუშაოების შესრულების პროცესში, შპს ,,გურია ენერჯის“ 100%-იანი წილის მფლობელი და დირექტორი მ.ჟ. ტენდერის შესრულების კონტროლსა და ინსპექტირებაზე პასუხისმგებელი პირის პ.რ-ს დახმარებით, ყალბი ოფიციალური დოკუმენტების შედგენა-გამოყენების გზით, მოტყუებით დაეუფლა საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს კუთვნილ 403 095 ლარს, რითაც სახელმწიფოს მიადგა დიდი ოდენობით ქონებრივი ზიანი. ექსპერტიზის დასკვნით, შპს „გურია ენერჯის“ მიერ სარეაბილიტაციო სამუშაოების შედეგად მიღებული/ჩაბარებული საავტომობილო გზა ექსპლუატაციისთვის უვარგისია.
აღნიშნულ დანაშაულებრივ ქმედებასთან დაკავშირებით გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 180-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით, 25, 180-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით და 362-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით, რაც სასჯელის სახედ და ზომად ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას 6-დან 9 წლამდე ვადით.
ბრიფინგის დაწყებამდე მედიასაშუალებებს მივაწოდეთ ფოტომასალა, სადაც ასახულია რა შედეგები მოჰყვება მსგავსი დანაშაულების ჩადენას, რაც არ შეიძლება სახელმწიფოს მხრიდან ვინმეს ეპატიოს.
შესაბამისად, ხსენებულ და სხვა მსგავსი კატეგორიის საქმეებზე გრძელდება ინტენსიური გამოძიება დანაშაულებში თანამონაწილე სხვა პირთა გამოვლენისა და კორუფციული ფაქტების პრევენციის მიზნით.
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის მიერ კორუფციასთან ბრძოლას და ამ მიმართულებით დანაშაულებრივი ქმედებების გამოვლინებას მომავალ პერიოდში ექნება შეუქცევადი ხასიათი, რასთან დაკავშირებითაც პერმანენტულად მოვახდენთ საზოგადოების ინფორმირებას“