ხვალ, 27 ოქტომბერს, თბილისის ნაწილს ელექტრომომარაგება დროებით შეუწყდება. თელასი მიზეზად გადაუდებელ სამუშაოებს ასახელებს.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: აღმაშენებლის ხეივნის (ნაწილობრივ), სამხედრო გზატკეცილის (ნაწილობრივ), დიღმის სასწავლო მეურნეობის (ნაწილობრივ), დიდი დიღმის (ნაწილობრივ), დიდი დიღმის IV მიკრორაიონის, სოფელი თხინვალას (ნაწილობრივ), პეკინის გამზირის (ნაწილობრივ), შარტავას, კანდელაკის, გაგარინის, გოთუას, სულხან ცინცაძის, საირმის, გამრეკელის, საბურთალოს, კუტუზოვის, მეფე მირიანის (ნაწილობრივ), სტივენის, მონპერეს, კლაპროთის, პრინევსკის, ტილკეს, რაინგესის, კასტელის, არქანჯელო ლამბერტის, შმერლინგის, ბარონ დე ბაისის და ავთო ვარაზის ქუჩების მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: სანზონის დასახლების (ნაწილობრივ), ზღვისუბნის დასახლების IV მიკრორაიონის (ნაწილობრივ), თემქის დასახლების IV მიკრორაიონის (ნაწილობრივ), ჩარგლის, ლიახვის, აბესალომ ვეკუას,  შენგელიას, ჟინვალის, შენგელაიას, გუდამაყრის, ჭოპორტის და ფეიქართა  ქუჩების მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: კახეთის გზატკეცილის, მოსკოვის გამზირის (ნაწილობრივ), რევაზ მამისაშვილის, იმედაძის, ბაბუციძის, ქინძმარაულის და ძმები ოცხელების ქუჩების მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 20:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ენუქიძის ქუჩის მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 11:00 საათიდან 12:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: დაბა შინდისის (ნაწილობრივ) და დაბა ოქროყანის (ნაწილობრივ) მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 12:00 საათიდან 15:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: დაბა წყნეთის (ნაწილობრივ) და სოფელი ახალდაბის მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ქეთევან დედოფლის გამზირის (ნაწილობრივ), მეტრო „300 არაგველები“-ს მიმდებარე ტერიტორიის,  ივერიელის, კასპის, წინანდლის, ლეხ კაჩინსკის, აწყურის, შორაპნის, კოშკოვანის, ძევერის და ჭრელაშვილის ქუჩების მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: თონეთის, ასკანის, გომის, ბეთლემის, თუმანიანის, იერუსალიმის, კოტე აფხაზის და  ჯვარედინის ქუჩების მოსახლეობას.
“კომპანია ბოდიშს უხდის მომხმარებლებს შექმნილი დისკომფორტის გამო. სამუშაოების დასრულების შემდეგ აბონენტებს ელექტრომომარაგება აღუდგება” – აცხადებს თელასი.