საქართველოს პრეზიდენტი, სალომე ზურაბიშვილი:
„ძალიან ნათელია, რომ საქართველოს და ქართველ ხალხს არ სურს ამ გზაზე წასვლა. ყოველთვის ასე ხდებოდა ისტორიის განმავლობაში, როცა კითხვას სვამდნენ, მოსახლეობის პასუხი ერთადერთი იყო, რომ ჩვენ გვინდა ევროპა. ევროპა, რომელიც არის ჩვენი მომავალი და ჩვენი ღირებულებების შესაბამისია. ის, რაც ახლა ხდება, კანონპროექტს, რომელზეც უკვე ვთქვი, რომ ვეტოს დავადებ, ეწინააღმდეგება ღირებულებებს, რომელსაც ევროკავშირი ეფუძნება და ეს ხდება მაშინ, როცა ჩვენ ველოდებით ევროკავშირის კანდიდატის სტატუსის შესახებ გადაწყვეტილებას. მასზე უარი რამდენიმე თვის წინ მივიღეთ, მაშინ როცა უკრაინამ და მოლდოვამ ეს ყველაფერი მიიღო. ქართველმა ხალხმა იცის, რომ ეს უმნიშვნელოვანესი გზაჯვარედინია ჩვენი მომავლისთვის, მათ ძალიან კარგად იციან, რომ ჩვენი შვილების მომავალი განისაზღვრება იმით, თუ რას გავაკეთებთ უახლოეს კვირებსა და დღეებში. ხალხი კი ამბობს, რომ მათ სურთ ევროპა”