2. ისიც გადაწყვეტილად მიაყოლა, რომ ანაკლიის პორტს ჩინელები ააშენებენ❗️
ანაკლიის პორტს ააშენებენ ჩინელები❗️
ბასტა!
3. 2024 წლის 26 ოქტომბრის არჩევნებს დამაჯერებლად მოიგებს “ ქართული ოცნება”❗️
4. არჩევნების შემდეგ, გარდაუვლად მოხდება “ ნაციონალური მოძრაობის” გასამართლება 2008 წლის ომის დროს ჩადენილი დანაშაულობების გამო! ( წარმომიდგენია, რამდენ ტომად არის აკინძული ეს ბრალდებები და რამდენი ახალი საერთაშორისო ფიგურანტი გამომზეურდება!)
ძალზედ სწორი და ღრმად გაანალიზებული იყო თითეული სიტყვა და პოლიტიკური ფორმულირებები. ზუსტ ციტირებებს ვერ შევძლებ, მაგრამ უახლოესი პერსპექტივა დაახლოებით ასე ჟღერდა- ომის დასრულების შემდეგ, ჩვენ გავაგრძელებთ ევროინტეგრაციის პერსპექტივისკენ სვლას!
დიახ, ევროინტეგრაცია პერსპექტივაა და ხანგრძლივი, დატვირთული პროცესია, რომელიც დღევანდელ შეჩერებასაც მოიცავს და დაჩქარების მექანიზმებსაც!
მოკლედ, ბიძინა ივანიშვილმა, ეს უკვე მეორედ, საჯაროდ და გადაჭრით დააფიქსირა ის, რისი მოსმენაც მინდოდა და რასაც, მარტივი და გასაგები ენით, ქართული სახელმწიფოს გადარჩენის ერთადერთი, უალტერნატივო გზა ჰქვია❗️
იქაც მინდოდა, რომ ყველას ერთად გვეთქვა ხმამაღლა, მაგრამ…
მოკლედ, აქ მაინც დავწერ:
მ ა დ ლ ო ბ ა!”