“ენმ”-ის ბოლნისის რაიონული ორგანიზაციის ყოფილი ხელმძღვანელი, მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წევრი სამირა ისმაილოვა, სოციალური ქსელით, ნიკა გვარამიას განცხადებას ეხმაურება:
“მესმის, რომ ნიკა გვარამიასათვის მიხეილ სააკაშვილი ღმერთია და თავი, მის მიერ მოვლენილი მესია ჰგონია… შეიძლება მათ ძალიან უნდათ თავი ღმერთად და მესიად წარმოაჩინონ, მაგრამ არც სააკაშვილია ალაჰი და არც გვარამია მისი მოციქული. გვარამია, კი მსგავსი, ვითომ ნახევრად “ხუმრობით” ნათქვამი გამოსვლებით, საქართველოს ათიათასობით მუსლიმი მოქალაქის რელიგიურ გრძნობებს შეურაცხყოფს.
არ შეიძლება ერთი ადამიანის თვალში პლიუსის დასაწერად მსგავსი შედარება გამოიყენო!
გვარამიამ ნამდვილად უნდა მოიხადოს ბოდიში ჩემს, ჩემი ოჯახის წევრების, მეგობრებისა და სხვა მუსლიმების წინაშე, ვისაც შეურაცხყოფა მიაყენა და ვისი რელიგიური გრძნობებიც შეურაცხყო!
Mən əlbəttə başa düşürəm ki, Nika Gvaramia üçün Mixail Saakaşvili Allahdır və özünü isə onun tərəfindən göndərilmiş Mesia sanır…
Ola bilər onlar özlərini Allah və Mesia kimi göstərmək istəyirlər, ancaq Saakaşvili nə Allah, nə də Gvariamia onun peyğəmbəridir. Gvaramia bu cür yarı “zarafat” çıxışları ilə Gürcüstanın on minlərlə müsəlman vətəndaşının dini hisslərini təhqir edir.
Bir insanın gözündə müsbət görünmək üçün bu cür misal çəkmək qəbuledilməzdir!
Gvaramia həqiqətən də məndən, ailə üzvlərimdən, dostlarımdan və təhqir olunan və dini hissləri təhqir olunan bütün digər müsəlmanlardan üzr istəməlidir.
Nika Gvaramia
#betolerans #იყავიტოლერანტული“
“ალია” შეგახსენებთ, “მთავარი არხის” გენერალური დირექტორმა ნიკა გვარამიამ ბიძინა ივანიშვილის წერილის იმ ნაწილის შეფასებისას, სადაც ოლიგარქი მედიის შესახებ წერს, თქვა: