ალერგოლოგი, ინფექციონისტი, ბიძინა კულუმბეგოვი, სოციალურ ქსელში, აქვეყნებს უცხოენოვანი მასალის ლინკს და წერს:
? ნორვეგიის სამედიცინო სააგენტოს მიერ 18 იანვარს გავრცელებული ინფორმაციით არანაირი კავშირი ასაკოვანი ადამიანების გარდაცვალებას და ვაქცინაციას შორის არ დასტურდება.
დასკვნა: გარდაცვალება მოხდა ვაქცინის შემდეგ და არა ვაქცინის გამო!!!?
დღევანდელი დღის ჩათვლით მსოფლიოში 42.2 მილიონი ადამიანი უკვე ვაქცინირებულია!
Norway Moves to Calm Vaccine Anxiety After Elderly Deaths
შეგახსენებთ, ბიძინა კულუმბეგოვი, რამენიმე დღის წინ წერდა:
“? 23 ადამიანი, 80 წლის ზემოთ ასაკში გარდაიცვალა Pfizer-ის ვაქცინის მიღების შემდეგ.? ვაქცინაციის პირველი მომხრე მე ვარ, მაგრამ ეს ის შემთხვევაა როცა ფაქტების ინგორირება დაუშვებელია, დაველოდოთ სამედიცინო გამოძიების შედეგებს! ? იმედია სასწორის ორი პინა სადაც რისკი და სარგებელია, რისკის მხარეს არ გადაიწონება!
? ნორვეგიის მედიკამენტების სააგენტოს ოფიციალური განცხადება! ინფორმაციის პირველწყარო!!!
“ვაქცინაციის შემდეგ ფატალური შედეგით საეჭვო გვერდითი რეაქციების შესახებ ყველა ინფორმაცია ყურადღებით ფასდება. – ანგარიშები ცხადყოფს, რომ mRNA– ს ვაქცინებზე გავრცელებულმა არასასურველმა რეაქციებმა, როგორიცაა სიცხე და გულისრევა, შესაძლოა ხელი შეუწყო ფატალურ შედეგს ზოგიერთ დაუძლურებულ პაციენტში, ამბობს ნორვეგიული მედიცინის სააგენტოს მთავარი ექიმი სიგურდ ჰორტემო. Comirnaty- ს (BioNTec / Pfizer) შესახებ ჩატარებული დიდი კვლევები არ მოიცავდა პაციენტებს არასტაბილური ან მწვავე დაავადებით – და მათში 85 წელზე მეტი ასაკის მონაწილეები ნაკლებად მონაწილეობდნენ. ნორვეგიაში ახლა ვაქცინაციას უკეთებენ მოხუცებსა და მოხუცთა სახლების მაცხოვრებლებს სერიოზული ძირითადი დაავადებებით, ამიტომ მოსალოდნელია ზოგადი სიკვდილიანობა ვაქცინაციასთან დროში ახლოს დაფიქსირდეს. ნორვეგიაში კვირაში საშუალოდ 400 ადამიანი იღუპება მოხუცთა თავშესაფრებში და გრძელვადიანი მოვლის დაწესებულებებში. ყველა სიკვდილიანობა, რომელიც ხდება ვაქცინაციის პირველი რამდენიმე დღის განმავლობაში, ყურადღებით ფასდება. ჩვენ არ შეგვიძლია გამოვრიცხოთ, რომ ვაქცინაზე უარყოფითი რეაქციებმა ვაქცინაციის შემდეგ პირველ დღეებში (როგორიცაა სიცხე და გულისრევა) შეიძლება ხელი შეუწყოს უფრო სერიოზულ მიმდინარეობას და ფატალურ შედეგს მძიმე ძირითადი დაავადების მქონე პაციენტებში. ნორვეგიის მედიკამენტების სააგენტო და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ინსტიტუტი ერთობლივად აფასებენ გვერდითი რეაქციების საეჭვო ყველა ცნობას. შედეგად, ნორვეგიის საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ინსტიტუტმა განაახლა covid-19 ვაქცინაციის სახელმძღვანელო დაწვრილებითი რჩევა “სუსტი” მოხუცების ვაქცინაციის შესახებ. 14 იანვრის მდგომარეობით, ნორვეგიის ADR ჯანდაცვის რეესტრს გადაეცა სიკვდილის საეჭვო შემთხვევის 23 შეტყობინება. გამოქვეყნებულ ანგარიშში მოცემულია ცამეტი ანგარიში, რომლებიც შეფასებულია ნორვეგიის მედიკამენტების სააგენტოს და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ინსტიტუტის მიერ. ყოველდღიურად მიიღება საეჭვო არასასურველი რეაქციების შესახებ რამდენიმე ინფორმაცია და განუწყვეტლივ ფასდება.”