ანალიტიკოსი, ლელა ჯეჯელავა:
“ვიფიქრე, მაინც გადავწყვიტე დამეწერა. ამ ქვეყანაში ჯერ კიდევ შემორჩენილმა გადაწყვიტილებების მიმღებმა პირებმა, კარგად გაიხსენეთ, ბევრი ხნით ადრე, ვინ გითხრათ რომ ბიძინა ივანიშვილი აუცილებლად მოვიდოდა ხელისუფლებაში (მის პოლიტიკურ განაცხადამდე), მაგრამ მისი წასვლა ხელისუფლებიდან გაცილებით ძნელი იქნებოდა, ვიდრე მიხეილ სააკაშვილისა.
ისიც გაიხსენეთ, უკრაინაში ჯერ კიდევ არაფერი რომ არ ჩანდა ჰორიზონტზე, ვინ გითხრათ, რომ იქნებოდა უკრაინის გაყოფის მცდელობა.
ახლა, რადგან ჯერ კიდევ გადაწყვეტილება ვერ მიგიღიათ, საით გადაიხრება გამარჯვების სასწორი და ამის გამო უკიდურეასად აზიანებთ ქვეყანას, ამჯერად უკვე საჯარაოდ გეუბნებით: რუსეთი ძალიან მძიმე მდგომარეობაში აღმოჩნდება, იმაზე მძიმე, ვიდრე თქვენ წარმოგიდგენიათ . ჩამოყალიბდით დროზე, ნუ ავნებთ ნურც საკუთარ თავებს და ნურც ქვეყანას .ქვეყანა გააღწევს სამშვიდობოს, თქვენზე კი ასე იმედიანად ვერ ვიქნები, რადგან გესმოდათ და არ ისმენდით, ხედავდით და დანხვა არ გინდოდათ. ახალ რეალობაში შეხვედრამდე !
ამ ტექსტს კონკრეტული ადრესატები ჰყავს და თავს უფლებას ვერ ვაძლევ დავიჯერო, რომ ამ ქვეყნის ბედი არ აწუხებთ.”