ჟურნალისტ მაკო ჯაბუას შემდეგ შალვა რამიშვილს ბრალდებას უყენებს მსახიობი ანანო იაშვილი და თავის ამბავს სოციალურ ქსელში წერს:
„Shalva Ramishvili <<< აი ეს კაცი არის ყ…ე ! წლებია თავს ვიკავებ , მაგრამ ქალური შეგრძნებები და ვალდებულებები არ მაძლევს იმის უფლებას რომ სოლიდარობა არ გამოვხატო ყველა ქალის მიმართ ვინც ეს გაიარა და ვაღიარო რომ წლების წინ მეც გავხდი მისგან სექსუალური შევიწროვების მსხვერპლი ! 18 წლის ასაკში , ბავშვი, რომელიც ვოცნებობდი მსახიობობაზე ,ტელევიზიაზე , პირადად მან დამირეკა , დამიბარა გასაუბრებაზე ტელევიზიაში ( TV Imedi ) , წინასწარ გამაფრთხილა რომ გამომწვევად ჩაცმული მივსულიყავი ( პერსონაჟია ასეთიო ) გასაუბრებაზე რა და როგორ მითხრა და რა გადავიტანე ამას აღარ მოვყვები ამ ეტაპზე , თვეების შემდეგ კიდევ დამირეკა ახალი შემოთავაზებით ( წინაზე უარის შემდეგ) , და წლების განმავლობაში პერიოდულად მიგზავნის ისტერიულად მეგობრობის თხოვნას , მერე აუქმებს , მერე მიგზავნის , მერე აუქმებს …. მანიაკია ჩვეულებრივი ? და ამ ადამიანს აქვს პლატფორმა საიდანაც ვიღაცას რაღაცას მოუწოდებს ! და თავისუფლად დადის ქუჩებში … მე კიდე წლები დამჭირდა ამ ტრამვის გადასახარშად
P.S. 18 წლის გოგოებო , ვინც ოცნებობთ პოპულარობაზე , იცოდეთ რომ ხშირად იყენებენ მსგავსი პროფესიის ადამიანები (პროდუსერები,რეჟისორები და ზოგადად გავლენიანი ტიპები) თავიანთ სტატუსს და გამოცდილებას , არ გაჩუმდეთ , აუცილებლად თქვით და არავის მისცეთ უფლება ასე მოგექცეთ .“