,,ტაბულას” რედაქტორი თამარ ჩერგოლეიშვილი ლევან ხაბეიშვილზე:
,,ეს აახსნევინეთ რა მაგ ტიპს – ანუ კეზერაშვილი ბიძინასთან იყო გარიგებული და ახლა აღარ არის?
თუ იყო და აღარ არის, რა გარანტია აქვს რომ ისევ არ იქნება?
თუ ბოდიში აქვს მოსახდელი
ყველასთვის, ვისაც ცილი დასწამა?
თუ მოსულა ცილისწამება და ეგეთი ცილისწამებაა ყველაფერი, რასაც იძახის?
არქივი:
ენმ-ის წევრის თქმითვე, “დღეს მივიღეთ ჩვენი ოპოზიცია, ლიდერშიფი, რომელიც, ჩემი პოზიციით, პირდაპირ გარიგებულია ბიძინა ივანიშვილთან, აქვს ფული და შესაბამისად მიიღეს 150 000 ხმა ამ არჩევნებზე. რაც ვთქვი, ერთი მთავარი არგუმენტია ის, რომ 8-11% აქვს ყველა ქალაქში, წარმოუდგენელია ის, რომ ყველა ქალაქში სტანდარტულად, ერთი და იგივე ჰქონდეს. ერთადერთი ახსნა აქვს – სტანდარტულად მიშა მაჭავარიანმა დაგეგმა ერთი რაოდენობის კოორდინატორებით მთელს საქართველოში, ეს მას გაუკეთებია შევარდნაძის დროს, ნაციონალური მოძრაობის დროს და აკეთებს ახლაც”.
კითხვაზე, „თქვენ გულისხმობთ, რომ ქართული ოცნება და ბიძინა ივანიშვილი აფინანსებს ევროპულ საქართველოს?”, ხაბეიშვილი პასუხობს:
„არა, მოდი ვთქვათ, რომ ბიძინა ივანიშვილი პირდაპირ ფულს კი არ აძლევს, კაცო, აძლევს უფლებას, მათ შორის კეზერაშვილს, რომ გარკვეული თანხები შესწიროს ევროპულ საქართველოს, ახლა ეს ანი-ბანია პოლიტიკის და ამ ქვეყანაში ვინც ცხოვრობს, იმან ყველაფერი კარგად იცის და დაინტერესდნენ – კეზერაშვილი თავის დროზეო, ვინმეს ფულს თუ აძლევდა და არ აძლევდაო. ის ხალხი, ვისაც [კეზერაშვილი] ფულს აძლევდა, დღეს ევროპულ საქართველოშია“ – თქვა